Ultraofensywne pożegnanie outsiderów - relacja z meczu MKS Henri Lloyd Brodnica - AZS AWF Biała Podlaska

W meczu outsiderów grupy A, MKS Henri Lloyd Brodnica przegrał z AZS AWF Biała Podlaska 35:36. Obie drużyny w przyszłym sezonie będą grały w II lidze.

Michał Gałęzewski
Już przed środowym spotkaniem wszystko było jasne. MKS Henri Lloyd Brodnica miał cztery punkty przewagi nad ostatnim w tabeli AZS-em AWF Biała Podlaska, jednak obie drużyny zdecydowanie zamykają pierwszoligową tabelę. W pierwszym spotkaniu lepsi byli jednak akademicy ze wschodniej Polski i gospodarze ostatniego meczu w sezonie byli zdeterminowani, by tym razem udowodnić swoją wyższość.
Od początku mecz był bardzo wyrównany. W końcu dwie bramki z rzędu rzucił Kamil Netz i w 10. minucie MKS Henri Lloyd prowadził 7:5. Mimo skutecznej gry Rafała Jaszczuka i Marcina Stefańca, przez długi czas utrzymywała się minimalna przewaga gospodarzy. Tuż przed przerwą goście zdołali wyjść na minimalne prowadzenie, lecz wynik pierwszej połowy rzutem w ostatnich sekundach ustalił Netz i brodniccy kibice byli świadkami remisu.

Druga połowa to już prawdziwa "jazda bez trzymanki". Obie drużyny rzuciły w niej aż 41 bramek! Na początku tej części spotkania skuteczni byli zawodnicy gości, którzy po tym jak rzucili cztery bramki z rzędu, po trafieniu Tomasza Kuli wyszli na prowadzenie 20:16. Później goście wyszli nawet na sześciobramkową przewagę i utrzymywali ją do 52. minuty spotkania.

Pod koniec meczu gospodarze zaczęli odrabiać straty. Skutecznie karne wykonywał Paweł Kruszewski, jednak drużynie Jana Orzecha zabrakło czasu na odrobienie całej straty. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 35:36.

MKS Henri Lloyd Brodnica - AZS AWF Biała Podlaska 35:36 (15:15)

MKS Henri Lloyd: Jankowski, Muszak, Kaczmarski - Kruszewski 8, Netz 8, Malinowski 7, Kryczka 5, Zakrzewski 4, Matlach 2, Bidziński 1 oraz Mazu, Wajc.
Kary: 14 min.
Karne: 6/7.

AZS AWF: Adamiuk, Mentel, Chmurski - Stefaniec 10, Kula 7, Jaszczuk 6, Kubajka 4, Pezda 3, Antolak 2, Warmijak 2 oraz Wasiłek, Zielonko.
Kary: 20 min.
Karne: 1/2.

Kary: MKS Henri Lloyd - 14 min. (Matlach 2 min. - cz.k., Malinowski 4 min., Kruszewski 4 min., Kryczka 2 min., Mazur 2 min.), AZS AWF - 20 min. (Pezda 6 min. - cz.k., Kula 4 min., Jaszczuk 2 min., Antolak 2 min., Stefaniec 2 min., Wasiłek 2 min., Warmijak 2 min.).
Sędziowie: Chmielecki, Sulej (Kwidzyn).