Ważna wygrana gdańszczanek - relacja z meczu Korona Handball Kielce - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk

W bardzo ważnym meczu I ligi kobiet, Korona Handball przegrała z AZS-em Łączpol AWFiS 23:30. Dzięki temu szczypiornistki znad morza do meczu decydującego o awansie przystąpią z pozycji liderek.

Michał Gałęzewski
Po wygranej UKS-u PCM Kościerzyna stało się jasne, że AZS Łączpol AWFiS Gdańsk musi zwyciężyć w Kielcach, by do ostatniego spotkania z UKS-em PCM Kościerzyna przystępować z pozycji lidera. Korona Handball w tym roku wygrywała jednak z niemal wszystkimi rywalkami i kielczanki zapowiadały twardą walkę.
Drużyna Jerzego Cieplińskiego znała stawkę meczu w Kielcach i od pierwszych minut grała bardzo dobrze. Już w siedemnastej minucie, gdy bramkę rzuciła reprezentantka Polski - Karolina Siódmiak było już 3:9, a chwilę później po trafieniu Marty Karweckiej, AZS Łączpol AWFiS zwiększył przewagę do siedmiu bramek.

Pod koniec pierwszej części spotkania gospodynie odzyskały jednak rytm gry i zmniejszyły stratę nawet do trzech bramek. Ostatecznie na przerwę obie ekipy schodziły przy rezultacie 10:14. Po zmianie stron, przez długi czas kielczanki trzymały wynik i w 36. minucie było 13:16, a skuteczna była Agnieszka Młynarska. Później jednak ponownie piąty bieg włączyły liderki tabeli.

Akademiczki znad morza zdołały wyjść szybko na ośmiobramkowe prowadzenie i było już jasne, że nic nie odbierze gdańszczankom zwycięstwa. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 23:30. W związku z tym beniaminkowi I ligi w ostatnim meczu z UKS-em PCM Kościerzyna wystarczy remis, by awansować do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Korona Handball Kielce - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 23:30 (10:14)

Korona Handball: Januchta, Hibner - Młynarska 7, Rosińska 5, Tutaj 3, Kędzior 2, Czubaj 2, Hynek 1, Pinda 1, Bortnowska 1, Woźniak 1 oraz Kaźmiruk, Skowrońska, Muchocka.
Kary: 8 min.
Karne: 4/5.

AZS Łączpol AWFiS: Obrębalska, Skonieczna - Gelińska 7, Siódmiak 6, Karwecka 6, Osadcza 4, Lipska 3, Klonowska 2, Orzłowska 2 oraz Pesel, Konefał, Maszota, Neitsch.
Karne: 6/7.

Kary: Korona Handball - 8 min. (Kaźmiruk 2 min., Skowrońska 2 min., Rosińska 2 min., Kędzior 2 min.), AZS Łączpol AWFiS - 8 min. (Karwecka 4 min., Konefał 2 min., Gelińska 2 min.).
Sędziowie: Mystkowski, Patyk (Warszawa).