Zespół z północy bliżej barażu - relacja z meczu Polski Cukier Pomezania Malbork - Siódemka Miedź Legnica

Polski Cukier Pomezania bardzo dobrze zaczęła baraż z Siódemką Miedź. Gospodarze już w 10. minucie prowadzili 7:1. Ostatecznie zwyciężyli 29:24 i są bliżej starcia z 10. zespołem PGNiG Superligi.

Michał Gałęzewski
Obie grupy I ligi mężczyzn miały zdecydowanych faworytów. Zarówno KPR Borodino Legionowo, jak i PE Gwardia Opole awansowały bez większych problemów. Za ich plecami toczyła się walka o II miejsce. Ostatecznie do I stopnia baraży awansowały Polski Cukier Pomezania oraz Siódemka Miedź Legnica.
Początek meczu należał do szczypiornistów z Malborka. Radosław Kądziela w ciągu dwunastu minut pomylił się tylko raz, a dobrą skuteczność pokazał Mateusz Wiak. Po jego rzucie podopieczni Igora Stankiewicza prowadzili już 8:1. Później jednak do głosu doszli szczypiorniści z Legnicy. Gdy na listę strzelców wpisał się Kacper Majewski, było już tylko 8:5.

Do końca pierwszej połowy gospodarze z Malborka potrafili jednak wrócić do gry. Utrzymali bezpieczną przewagę, a wynik tej części spotkania na 16:10 ustalił Michał Potoczny. Po zmianie stron żadna ekipa już mocno nie przeważała.

Mimo starań drużyny prowadzonej przez Piotra Będzikowskiego i dobrej skuteczności Roberta Szuszkiewicza, ani na chwilę legniczanie nie doszli rywala na bliżej, niż trzy bramki. Jeszcze w 55. minucie było 25:22. W końcówce lepiej spisali się gospodarze, którzy wygrali ostatecznie 29:24.

Polski Cukier Pomezania Malbork - Siódemka Miedź Legnica 29:24 (16:10)

Polski Cukier Pomezania: R.Kądziela - Potoczny 6, Cieślak 6, Dukszto 5, Wiak 5, Hanis 3, Perwenis 2, Cielątkowski 1, Suwisz 1 oraz Dawidowski, Baraniak.
Kary: 10 min.
Karne: 2/2.

Siódemka Miedź: Mazur, Matkowski - Szuszkiewicz 8, Majewski 5, Płaczek 4, Kozłowski 3, Makowiejew 2, Nastaj 2 oraz Skiba, Czuwara, Wita, Będzikowski.
Kary: 4 min.
Karne: 1/1.

Kary: Polski Cukier Pomezania - 10 min. (Cielątkowski 4 min., Dawidowski 4 min., Potoczny 2 min.), Siódemka Miedź - 4 min. (Płaczek 4 min.).
Sędziowie: Figarski, Żak (Radom).