Kępnianki na podium - relacja z meczu Polonia Kępno - Dwójka Profil Nowy Sącz

W meczu ostatniej kolejki I ligi kobiet, Polonia Kępno pokonała Dwójkę Profil Nowy Sącz. Podopieczne Macieja Nowickiego zapewniły sobie tym samym miejsce na podium na zapleczu PGNiG Superligi kobiet.

Michał Gałęzewski
Faworytem meczu ostatniej kolejki była Polonia Kępno. Drużyna, którą prowadzi Maciej Nowicki nie tylko miała przewagę własnego boiska, ale również miała cztery punkty przewagi nad ósmą Dwójką Profil Nowy Sącz. Obu drużynom od dawna nie grozi spadek ligi, ale również miały znaczną stratę do prowadzących ekip z Gdańska i z Kościerzyny.
Od początku spotkania w Kępnie bardzo dobrze grały gospodynie, które w 16. minucie po bramce Aleksandry Wynnyk prowadziły już 8:4. Później jednak wiatr w żagle złapały Góralki. Skuteczna była Barbara Kawa i po jej rzucie, na cztery minuty przed przerwą na tablicy wyników widniał rezultat 11:10. W 32. minucie spotkania, gdy do siatki rywalek trafiła Natalia Bodziony był już remis.

Później bardzo dobrą serię zaliczyły kępnianki, które po rzucie Magdaleny Wojtasik w 41. minucie prowadziły już 18:13. Co prawda Dwójka Profil zdołała zmniejszyć stratę do dwóch bramek, ale w końcówce lepiej spisała się Polonia i zwyciężyła 27:22.

Polonia Kępno - Dwójka Profil Nowy Sącz 27:22 (12:11)

Polonia: Słota - Wynnyk 7, Wojtasik 6, Grozdanowska 4, Cichoń 4, Wesołowska 3, Nowicka 3 oraz Fijałkowska, Struzik, Oreszczuk, Bielecka, Gałka.
Kary: 4 min.
Karne: 4/4.

Dwójka Profil: Kamieniarz, Czop - Bodziony 6, Kawa 5, Olejarczyk 5, Sroka 3, Kulig 2, Sołodownyk 1 oraz Waligóra, Kamińska.
Kary: 12 min.
Karne: 0/2.

Kary: Polonia - 4 min. (Wesołowska 4 min.), Dwójka Profil - 12 min. (Kamińska 4 min., Kulig 4 min., Olejarczyk 2 min., Bodziony 2 min.).
Sędziowie: Gnyszka, Stonoga (Ozimek).