Pomezania rozbita. Awans Siódemki - relacja z meczu Siódemka Miedź Legnica - Polski Cukier Pomezania Malbork

Siódemka Miedź w efektownym stylu odrobiła stratę z Malborka. Przy Lotniczej pokonała Pomezanię 34:21 i awansowała do drugiej fazy barażów o awans do PGNiG Superligi.

Paweł Jantura
- To wcale nie był tak łatwy mecz, jakby wskazywał końcowy rezultat. Mocno napracowaliśmy się przez 60 minut. Pokazaliśmy charakter i wolę walki. Jeśli chodzi o grę w obronie, to było to chyba nasze najlepsze spotkanie w tym sezonie - mówił po końcowej syrenie kapitan Siódemki Miedź Paweł Piwko.
Doświadczony rozgrywający miał rację. Siódemka Miedź zaprezentowała się wyśmienicie w defensywie, co wskazuje liczba straconych, zaledwie 21 bramek. Z legnicką ścianą goście kompletnie sobie nie radzili. Dzięki dobrej obronie podopieczni trenera Piotra Będzikowskiego wyprowadzali kontry, w których finalizowaniu celował Tomasz Kozłowski.

Straty z Malborka Siódemka Miedź odrobiła już w 21 min., kiedy to po trafieniu Kozłowskiego wygrywała 12:6. Pomezania mimo dobrej dyspozycji rzutowej Łukasza Cieślaka nie była w stanie zniwelować różnicy bramek. Na przerwę gospodarze schodzili z zapasem siedmiu bramek.

W drugiej połowie goście z każda minutą byli coraz bezradniejsi. Koncertowa gra w obronie plus skuteczność w ataku Mateusza Płaczka, Stanisława Makowiejewa i wspomnianego już Kozłowskiego spowodowała, że na sześć minut przed końcem meczu Siódemka Miedź wygrywała już 30:20. W tym momencie Pomezania złożyła już broń.

Trener ekipy z Malborka Igor Stankiewicz Legnicy miło wspominał nie będzie. Pięć lat temu przyjechał do hali przy Lotniczej z Sokołem Kościerzyna. Przegrał różnicą 10 bramek. Teraz doznał jeszcze wyższej porażki.

Siódemka Miedź może szykować się już do dwumeczu z 10. drużyną PGNiG Superligi. Jej rywalem będzie Wybrzeże Gdańsk, Zagłębie Lubin lub Śląsk Wrocław. Pierwszy mecz zostanie rozegrany w w sobotę (23 maja) w Legnicy. Rewanż 27 maja w hali superligowca.

Siódemka Miedź Legnica - Polski Cukier Pomezania Malbork 34:21 (17:10)

Siódemka: Mazur, Matkowski, K. Wyszogrodzki - Szuszkiewicz 3, Majewski 2, Skiba 2, Płaczek 7, Czuwara 2, Piwko 2, Nastaj 1, Wita 2, Makowiejew 4, Kozłowski 9, J. Będzikowski, Mosiołek, Antosik.
Kary: 10 min.

Pomezania: R. Kądziela, Sibiga - Cielątkowski 1, Perwenis 1, Dukszto 2, Hanis 1, Suwisz 6, Cieślak 8, Wiak 2, Dawidowski, Potoczny, Baraniak, Miedziński.
Kary: 6 min.

Pierwszy mecz: 29:24 dla Pomezanii. Awans: Siódemka Miedź.