Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Zbigniew Markuszewski: Jestem dumny z chłopaków

Nielba Wągrowiec zakończyła sezon PGNiG Superligi. Beniaminek opuścił szeregi najwyższej klasy rozgrywkowej, podopieczni Zbigniewa Markuszewskiego elitę żegnają jednak z podniesionymi czołami.
Kamil Kołsut
Kamil Kołsut

- Jestem mocno wkurzony tym, jak to wszystko zakończyło się pod względem organizacyjnym. Jestem też jednak dumny z moich chłopaków, że w trudnej sytuacji zdołali wytrzymać do końca sezonu, prezentując bardzo dobrą grę - podkreśla Markuszewski w rozmowie ze SportoweFakty.pl.


Jego zespół, mimo problemów kadrowych i organizacyjnych, w fazie play-out walczył z rywalami jak równy z równym. - Każdego udało się nam po razie pokonać. Chłopcy zrobili ogromny krok do przodu w swoich karierach. Młodzi zawodnicy poczynili odpowiednie postępy, a ci bardziej doświadczeni rewelacyjnie zachowywali się oraz pomagali im w trakcie treningów oraz meczów - nie kryje szkoleniowiec wągrowieckiej drużyny.

Kto w jego zespole zasłużył na szczególne wyróżnienie? - Skrzypczak, o którym wcześniej nikt nie słyszał, dziś gra jak równy ze starszymi. Podobnie Kamyszek. Tórz po rundzie zasadniczej był trzecim strzelcem ligi. Tarcijonas to jeden z najlepszych obrotowych w kraju. Do tego Świerad, Oliferchuk, Gąsiorek, Smoliński... Cały zespół grał dobrze, a do tego doszli dwaj bardzo wartościowi bramkarze - wymienia nasz rozmówca.

- Na początku nie mogliśmy grać zbyt dobrze, bo młodzi zawodnicy dopiero się uczyli. Dopiero ostatnie wyjazdy pokazały, że zaczęli nabierać praktyki pod okiem starszych kolegów - podsumowuje Markuszewski. Nielbiści z miesiąca na miesiąc wyglądali na parkiecie coraz lepiej. - Pod koniec sezonu pokazaliśmy, że jesteśmy w stanie grać na wysokim poziomie. I szkoda tylko, że pod względem organizacyjnym nie wyszło to wszystko tak, jak chcieliśmy.

Nielba Wągrowiec pożegnała PGNiG Superligę. "Trochę się wypaliliśmy"

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (1):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×