WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Trzy superligowe wzmocnienia AZS-u Łączpol AWFiS. Marta Dąbrowska w Gdańsku!

Drużynę AZS-u Łączpol AWFiS Gdańsk wzmocniły trzy zawodniczki grające w ostatnim sezonie w PGNiG Superlidze. Akademiczki jak dotąd pozyskały łącznie cztery nowe szczypiornistki.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

Już wcześniej umowę z nadmorskim klubem podpisała Paula Mazurek. Do zwycięzcy I ligi dołączyły kolejne trzy szczypiornistki. Pierwszą z nich jest Marta Dąbrowska, która w przeszłości reprezentowała zespoły z Koszalina i z Jeleniej Góry. W minionym sezonie rzuciła 138 bramek w 28 meczach KPR-u, co dało jej 10 miejsce w lidze pod względem skuteczności.


Ponadto do zespołu Akademiczek dołączyły dwie skrzydłowe które w minionym sezonie reprezentowały Aussie Sambor Tczew - praworęczna Katarzyna Pasternak, która rzuciła 90 bramek i leworęczna Hanna Strzałkowska, zdobywczyni 60 bramek.

Jerzy Ciepliński liczy na wszystkie trzy szczypiornistki. - Marta Dąbrowska od lat należy do wyróżniających się rozgrywających. Jak jest dobrze przygotowana, to stanowi dużą siłę. Była już w kręgu zainteresowań trenera kadry. Katarzyna Pasternak, to doświadczona skrzydłowa. Wysoko oceniam jej możliwości techniczne i umiejętność znalezienia się w grze. Hanna Strzałkowska grała już w AZS-ie. To leworęczna skrzydłowa, która miała lepsze i gorsze okresy spowodowane kontuzją. Jest teraz w dobrej dyspozycji i będzie wzmocnieniem zespołu - ocenił.
Katarzyna Pasternak i Marta Dąbrowska w przyszłym sezonie będą grały w jednym klubie Katarzyna Pasternak i Marta Dąbrowska w przyszłym sezonie będą grały w jednym klubie
Do gdańskiej drużyny mają dołączyć jeszcze bramkarka, kołowa i rozgrywająca. Ich personalia ujawnione zostaną najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu. - Liczymy na to, że będą z nami wszystkie zawodniczki, które wywalczyły awans. Jesteśmy z nimi po rozmowach i sukcesywnie podpisują umowy - podsumował Ciepliński.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (7):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
  • Grieg 0
    Różnica między tamtym a obecnym AZS-em polega na tym, że teraz drużyna nie jest jedną z sekcji uczelnianego klubu, ale osobnym podmiotem, który jedynie korzysta z obiektów uczelni, a poza tym nie ma własnych juniorek, więc póki co jest skazany na sprowadzanie zawodniczek z zewnątrz. Inna sprawa, że w AZS AWFiS wciąż sporo do powiedzenia mają ludzie, który doprowadzili do upadku dawnej sekcji i reaktywowana drużyna ręcznej z pewnością nie byłaby ich oczkiem w głowie, gdyby formalnie znów stała się częścią klubu.
    Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
  • DYDO 0
    Patrząc na skalę wzmocnień i możliwości finansowe klubu moja ocena została określona jako " szaleństwo " . Patrząc wstecz na politykę kadrową AZS to zawsze wyglądało to bardzo słabo . Zero zakupów podpieranie się własnymi wychowankami i tak co roku odchodziły z klubu zawodniczki które się tam wylansowały bo brakowało kasy by je zatrzymać w klubie . Był też jeszcze powód który miał na imię " Jerzy " z którym wiele zawodniczek po zakończeniu kontraktu nie chciało dalej współpracować . Jest to trener bardzo kontrowersyjny za którym przemawiają wyniki prowadzonych przez niego drużyn ale opinia "kata" zniechęca zawodniczki do współpracy z nim .
    Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
  • Grieg 0
    Z nowo pozyskanych zawodniczek ligowe medale mają w dorobku jedynie Hania (bodajże 9 medali wszelkiego koloru, w tym 5 złotych, z Montexem, AZS-em i Piotrcovią, przy czym od zdobycia tego ostatniego minęło już 6 lat) i Marta Dąbrowska (brąz z Koszalinem), ale nigdy nie wiadomo, czy w tym szaleństwie nie jest metoda - jakby nie było, za czasów starego AZS-u Ciepliński skutecznie walczył o medale nawet ze składem, któremu eksperci przepowiadali przed sezonem co najwyżej środek tabeli.
    Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (4)
Pokaż więcej komentarzy (7)
Pokaż więcej komentarzy (7)
Pokaż więcej komentarzy (7)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×