MKS Kalisz odkrył wszystkie karty

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Zespół z Kalisza długo w tajemnicy trzymał swój skład na kolejne rozgrywki. Znana jest już pełna kadra MKS-u, która w nadchodzącym sezonie będzie walczyć w rozgrywkach I ligi gr. A.

Brak informacji związany z kaliskim klubem jest spowodowany... brakiem zarządu. Nie wiadomo, kto kieruje zespołem po tym, jak dotychczasowi włodarze skupieni w KPR Szczypiorno opuścili szeregi struktury Miejskiego Klubu Sportowego.  [ad=rectangle] Informacje o zespole przekazał nowy trener drużyny z Wielkopolski - Paweł Rusek, który w ostatnim sezonie nie prowadził żadnej seniorskiej drużyny.

W kadrze MKS-u na sezon 2015/2016 pozostanie siedmiu zawodników z poprzednich rozgrywek. W najstarszym mieście nadal grać będą Maciej Nowakowski, Łukasz Kobusiński, Łukasz Sieg, Kamil Adamski, Filip Jarosz, Grzegorz Gomółka oraz Tomasz Wawrzyniak.

Oznacza to, że w zespole nie zobaczymy Filipa Surosza (zagra w Piotrkowianinie), Pawła Adamczaka (popisał kontrakt z Meblami Wójcik), Damiana Krzywdy (wrócił do Ostrovii), Tymona Trojańskiego, Kamila Strzebieckiego, Grzegorza Celka, Konrada Krupy, Adama Frankowskiego i Grzegorza Salamona.

W zespole trenera Ruska pojawi się aż 8 nowych twarzy. Trzech zawodników trafi do MKS-u z pobliskiej Ostrovii Ostrów Wielkopolski. Są to młody skrzydłowy Michał Czerwiński, mający za sobą grę w barwach zespołu z Kalisza Arkadiusz Galewski oraz Michał Bałwas. Zespół z Wielkopolski znalazł w swoich szeregach miejsce dla trzech graczy, których drużyny w tym roku spadły z I ligi. Mowa o Michale Nieradko, występującym wcześniej w AZS Zielona Góra oraz Błażeju Potockim i Krzysztofie Misiejuku z ŚKPR Świdnica. Ponadto w Grodzie nad Prosną pojawią się Michał Drej (poprzednio Olimp Grodków) i Kamil Dziubiński (MKS II Zagłębie Lubin).

- Z takim składem chcemy walczyć o coś więcej niż utrzymanie - przekonuje Rusek. Będzie to zadanie trudne, bowiem MKS w tym sezonie będzie rywalizował na parkietach grupy A zaplecza Superligi. Kaliszanie wznowią treningi 3 sierpnia.

Źródło artykułu: