Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

W Krakowie ruszył zegar EHF Euro 2016

Na dwieście dwadzieścia jeden dni przed Mistrzostwami Europy 2016 w Polsce na Rondzie Matecznego w Krakowie uruchomiony został zegar odmierzający czas do EHF Euro 2016.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
- Ten zegar ma za zadanie przypominać krakowskim kibicom, że najważniejsze wydarzenie w historii polskiej piłki ręcznej zbliża się wielkimi krokami. To wielkie święto, na które czekają wszyscy mieszkańcy. Jesteśmy dumni, że w najbliższych dniach na Kraków będą zwrócone oczy całego świata piłki ręcznej. Dokładnie tak samo będzie za pół roku, kiedy to właśnie pod Wawelem rozpocznie się EURO 2016, drużyny będą tutaj walczyć o medale a co dla polskich kibiców jest najważniejsze w Krakowie będzie grała również nasza reprezentacja - powiedział prezydent miasta Jacek Majchrowski.
Uruchomienie zegara rozpoczęło trzydniowe święto z EURO 2016 w Krakowie. W piątek 19 czerwca w Centrum Kongresowym ICE odbędzie się Losowanie Grup Finałowych (będzie je można oglądać na żywo na krakowskim rynku, początek o 14:30) a dzień później w Tauron Arena Kraków Polska zagra z Danią. - W tym tygodniu Kraków jest stolicą europejskiej piłki ręcznej. Miasta gospodarze oraz region Małopolska to nasi kluczowi partnerzy. Mistrzostwa Europy to impreza, która także promuje Polskę, a jednymi z największych beneficjentów będą właśnie miasta. Pragnę podkreślić, że w zespołowej atmosferze codziennie pracujemy tak, aby było to wspaniałe wydarzenie łączące sportowców i kibiców z całej Europy. W takim duchu przygotowujemy się do mistrzostw - podkreślił Wiceprezes ZPRP ds. EURO 2016 Marcin Herra.
Fot. Jakub Gucma / ZPRP Fot. Jakub Gucma / ZPRP
Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej to najważniejsze wydarzenie w prawie 100-letniej historii polskiej piłki ręcznej organizowane we współpracy z Europejską Federacją Piłki Ręcznej, Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce oraz miastami gospodarzami: Krakowem, Katowicami, Gdańskiem oraz Wrocławiem, a także regionem Małopolska. EHF EURO 2016 odbędzie się Polsce w dniach 15-31 stycznia przyszłego roku.

Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.
Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (2)
 • Tazz Zgłoś komentarz
  Jedno z najważniejszych skrzyżowań w Krk, więc daje ogromną ekspozycję, mało lepszych miejsc by się znalazło. Rondo Matecznego jest blisko centrum w ciągu dróg północ południe,
  Czytaj całość
  więc tranzyt turyści i miejscowi stojąc w gigantycznych korach jakie tam się robią przez większość dnia się napatrzą na ten zegar. Jak dla mnie lokalizacja b. dobra.
  • jendker83 Zgłoś komentarz
   Nie znam za bardzo Krakowa, więc chciałbym w tym miejscu zapytać: co takiego jest w tym rondzie, że akurat tam postawiono ten zegar?
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×