Trzy nowe twarze w KPR Jelenia Góra

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

KPR Jelenia Góra dopina skład i ogłosił kolejne transfery. Od sezonu 2015/2016 kibice klubu ze stolicy Karkonoszy będą przyglądać się poczynaniom trzech nowych szczypiornistek.

Kadra jeleniogórskiego zespołu jest już praktycznie dopięta. Jak poinformował wiceprezes Jan Biłyk, do drużyny dołączą trzy nowe szczypiornistki. Jedna z nich jest wychowanką klubu ze stolicy Karkonoszy. [ad=rectangle] [b]

[/b]Oktawia Bielecka reprezentowała przed sezonem Polonię Kępno. Dwudziestodwuletnia jeleniogórzanka ma 171 centymetrów wzrostu. Jest zawodniczką uniwersalną, ponieważ może występować zarówno na kole, jak też rozegraniu.

Kolejną szczypiornistką jest Justyna Fijałkowska o imponujących warunkach fizycznych. Środkowa rozgrywająca mierzy 192 centymetrów i podobnie jak Oktawia Bielecka występowała w Kępnie. Przygodę z piłką ręczną rozpoczęła w wieku dziewięciu lat w klubie UKS Źródełko Pińczów. Stamtąd przeniosła się do Kielc, gdzie reprezentowała tamtejszy KSS, zdobywając z nim dwukrotnie mistrzostwo Polski juniorek. Sezon 2015/2016 będzie dla dwudziestojednoletniej szczypiornistki pierwszym w Superlidze.

Martyna Hoffman podpisała z nowym klubem roczną umowę
Martyna Hoffman podpisała z nowym klubem roczną umowę

Następna zawodniczka, która zagra w Jeleniej Górze debiut na najwyższym szczeblu rozgrywek już ma za sobą. Martyna Hoffman reprezentowała w swojej karierze SPR Pogoń Balticę Szczecin, a w poprzednim sezonie SPR Olkusz. Dwudziestoczteroletnia bramkarka ma wypełnić lukę po Martynie Kozłowskiej, która zdecydowała się grać w Grodzie Gryfa.

Do dolnośląskiego klubu dołączą także Joanna Załoga i Sabina Kobzar. Zarząd prowadził jeszcze zaawansowane rozmowy ze szczypiornistką z Ukrainy, ale jak udało nam się dowiedzieć, do transferu ostatecznie nie dojdzie.

- Można powiedzieć, że zespół mamy już uformowany. W składzie pozostało jedenaście zawodniczek z poprzedniego sezonu, w okienku transferowym dołączyło pięć nowych szczypiornistek oraz trenerka - powiedział Jan Biłyk.

Źródło artykułu: