Śląsk potwierdza: Łucak, Szczecina, Witkowski i Przybylski zagrają we Wrocławiu

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Jakub Łucak, Krzysztof Szczecina, Bartosz Witkowski oraz Mateusz Przybylski zagrają w Śląsku Wrocław. O dojściu do porozumienia ze wspomnianym kwartetem poinformował dolnośląski klub.

Przedstawiciele wrocławskiego klubu potwierdzili tym samym informacje, które we wtorek ukazały się na łamach naszego portalu. Szczecina, Witkowski oraz Przybylski trafili do Śląska na zasadzie transferu, Łucak z kolei został wypożyczony z Vive Tauronu Kielce. [ad=rectangle] - Jakub Łucak to zawodnik, który pokazał się już w reprezentacji Polski. Jeśli jest w formie to jest jednym z najlepszych szczypiornistów na swojej pozycji w kraju. Jest po ciężkiej kontuzji i tu we Wrocławiu będzie miał szansę na odbudowanie się. Bartek Witkowski to twardziel. Potrafi grać świetnie w defensywie. Będziemy z niego także korzystać w ataku. Krzysztof Szczecina to gracz młodego pokolenia. Wyróżniał się w poprzednim sezonie. Będzie mieć swoje szanse - opisuje nowe twarze w swoim zespole trener Piotr Przybecki.

Oprócz wspomnianej czwórki, ważne kontrakty z wrocławskim klubem mają Michał Adamuszek, Rafał Krupa, Bartłomiej Koprowski oraz Bartosz Wróblewski. Działacze Śląska prowadzą rozmowy z kolejnymi graczami, którzy mieliby uzupełnić skład.

- Kadra zespołu będzie liczyć od 14 do 16 piłkarzy ręcznych. Można uznać, że drużyna już dziś wygląda bardzo obiecująco. Oczywiście jeszcze na rynku transferowym nie powiedzieliśmy ostatniego słowa. Negocjujemy z kolejnymi zawodnikami. Na efekty tych prac trzeba jeszcze chwilę poczekać - mówi prezes Paweł Krążała.

Wrocławianie we wtorek rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Rozgrywki PGNiG Superligi wystartują w pierwszy weekend września.

Źródło: wks-slask-wroclaw.com 

Źródło artykułu: