PGE Stal Mielec ruszyła z przygotowaniami

Szczypiorniści PGE Stali Mielec rozpoczęli w środę 15 lipca przygotowania do nowego sezonu. Drużyna trenowała na własnych obiektach pod okiem nowego szkoleniowca, Tadeusza Jednoroga.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
- Przygotowania do rozgrywek będą przebiegać jak w każdym innym zespole. Będziemy pracować z odmienioną Stalą, bo skład drużyny został bardzo zmieniony i nie będzie to już taki sam zespół jak w minionych latach. Podejmujemy jednak rękawicę - mówi trener Tadeusz Jednoróg.
W premierowym treningu obok graczy, którzy posiadają ważne kontrakty z klubem, uczestniczyli trzej testowani zawodnicy. Mowa o Jakubie Kłodzie z Gwardii Opole oraz Wiktorze Kawce (SMS ZPRP Gdańsk) i Michale Wypychu (Politechnika Anilana Łódź). W treningu brał ponadto udział Damian Kostrzewa, dla którego były to pierwsze zajęcia od czasu kontuzji kolana z października 2014 roku. Ze względu na odejście Rafała Glińskiego drużyna musiała też wybrać nowego kapitana, którym został Krzysztof Lipka.

Czeczeńcy w najbliższych dniach trenować będą dwa razy dziennie. - Zostajemy na własnych obiektach, nigdzie nie wyjeżdżamy. W Mielcu jest na tyle terenu, że wystarczy nam na odpowiednie treningi. Mamy siłownię, basen i stadion lekkoatletyczny, więc nie możemy narzekać - dodaje Jednoróg.

Mielczanie po okresie intensywnej pracy nad kondycją i przygotowaniem fizycznym, na przełomie lipca i sierpnia rozpoczną okres gier sparingowych. Zespół nie poznał jeszcze swych przeciwników. Rozgrywki ligowe Czeczeńcy wznowią w pierwszy weekend września meczem z mistrzem Polski, Vive Tauronem Kielce.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×