KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Nielba Wągrowiec wróciła do treningów. MKS trenuje bez Zbigniewa Markuszewskiego

Zgodnie z przyjętym harmonogramem piłkarze ręczni Nielby Wągrowiec w poniedziałkowe popołudnie rozpoczęli siedmiotygodniowe przygotowania do nowego sezonu. Zajęcia są prowadzone na obiekcie OSIR-u.

Hubert Gliński
Hubert Gliński
Na pierwszym treningu stawili się zawodnicy przewidziani do reprezentowania barw wągrowieckiego klubu na parkietach pierwszoligowych w sezonie 2015/16. Z drużyną przygotowują się kolejni młodzi wychowankowie klubu, którzy będą walczyć o swoje miejsce w zespole. Są to Przemysław Abram, Łukasz Hoffmann, Łukasz Izban, Norbert Friska, Paweł Matecki, Michał Kociołek, czy Tobiasz Matyjak.
Na początek odbyło się spotkanie pomiędzy zawodnikami, a przedstawicielami klubu, których reprezentowali prezes zarządu - Daniel Kurpiński i wiceprezes do spraw piłki ręcznej - Zbigniew Stanisławski. Następnie po godzinie 17 żółto-czarni rozpoczęli zajęcia przygotowawcze, które zostały przepracowane na bieżni lekkoatletycznej.

Drużynę spadkowicza z PGNiG Superligi do rozgrywek ligowych przygotowywać będzie doświadczony Bartosz Świerad, który będzie pełnił obowiązki pierwszego trenera. To wszystko za sprawą tego, że nowej umowy z klubem nadal nie podpisał Zbigniew Markuszewski.

Po wakacyjnej przerwie w pierwszym treningu nie uczestniczyło dwóch szczypiornistów Adrian Konczewski i Mateusz Radzicki. Gra wychowanka Orlen Wisły Płock w Wągrowcu w dalszym ciągu stoi pod znakiem zapytania - Konczewski nadal poszukuje dla siebie nowego klubu, jeśli one nie przyniosą rezultatów to piłkarz ręczny powróci do ekipy z Wielkopolski.

Z gry w piłkę ręczną postanowił zrezygnować Mateusz Radzicki. Młody rozgrywający planuje wyjechać za granicę.

Pierwotnie kadra pierwszego zespołu Nielby Wągrowiec na rozgrywki ligowe ma liczyć około 20 zawodników.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (5)
 • JarekczyMarek Zgłoś komentarz
  Bartosz Świerad został nowym trenerem Nielby (grającym trenerem)
  • JarekczyMarek Zgłoś komentarz
   Takiego bałaganu to jeszcze w Nielbie nie było.
   • MKSNielba Zgłoś komentarz
    Wstyd i jeszcze raz wstyd panie prezesie
    • Cejrowski. Zgłoś komentarz
     Czterech nowych graczy pojawi się w zespole piłkarzy ręcznych Śląska Wrocław. W drużynie Piotra Przybeckiego będzie występował bramkarz Adrian Konczewski, który grał ostatnio w
     Czytaj całość
     Nielbie Wągrowiec. Do zespołu dołączy także trzech obcokrajowców. W Śląsku zagrają Serbowie Janja Vojvodić i Djordje Golubović oraz Słoweniec Igor Żabić. Vojvodić ma 20 lat i jest środkowym rozgrywającym, a Golubović ma 23 lata i gra na prawym rozegraniu. Obaj występowali ostatnio w Metalurgu Skopje. W zespole Piotra Przybeckiego będzie występował także Słoweniec Igor Żabić. To 23-letni obrotowy, który występował w Celje Pivovarnej Lasko, a ostatnio był wypożyczony do Mariboru Branik. Wcześniej Śląskowi udało się wypożyczyć z VIVE Tauronu Kielce Jakuba Łucaka oraz pozyskać Bartosza Witkowskiego, Krzysztofa Szczecinę i Mateusza Przybylskiego.
     Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
     ×
     Sport na ×