Turniej w Gdańsku: HC Gomel w finale. Pierwsza porażka Łączpolu

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk przegrał w ostatnim grupowym meczu z HC Gomel 20:26. Oznacza to, że w finale z Vistalem Gdynia zmierzy się ekipa z Białorusi.

Michał Gałęzewski
Po poprzednich spotkaniach w lepszej sytuacji były szczypiornistki AZS-u Łączpol AWFiS Gdańsk - organizatora turnieju. Akademiczki miały na swoim koncie dwa zwycięstwa podczas, gdy HC Gomel przystępował do tego spotkania ze zwycięstwem i remisem. Podział punktów promował więc gdańszczanki.
Ekipa z Białorusi miała jednak chrapkę na grę z Vistalem Gdynia o pierwsze miejsce w Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej Kobiet o Puchar Prezydenta Miasta Gdańska. Już w 11. minucie spotkania, gdy kolejną bramkę dla białoruskiej drużyny rzuciła Anna Redka, na tablicy wyników widniał rezultat 1:8! Gdańszczanki dopiero wtedy "weszły na parkiet" i zaczęły wracać z dalekiej podróży.

W ataku prym wiodły Katarzyna Skonieczna i Marta Tomczyk. To po celnym rzucie tej drugiej, w 20. minucie było już tylko 10:8 dla szczypiornistek z Gomela. Gdańszczanki nie zdołały jednak doprowadzić do wyrównania, a dodatkowo w ostatnich czterech minutach HC dorzucił trzy kolejne bramki. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 10:15.

Serię trzech bramek z rzędu podopieczni Igora Chabrowa powiększyli do siedmiu i już w 35. minucie było 10:19. Wtedy ponownie beniaminek PGNiG Superligi ruszył do ataków. Bardzo dobrze grała Hanna Strzałkowska i na sześć minut przed końcem, było już tylko 20:23. Do ostatniego gwizdka HC nie stracił jednak żadnej bramki i ostatecznie Białorusinki zwyciężyły 26:20.

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - HC Gomel 20:26 (10:15)

AZS Łączpol AWFiS: Doborowolska, Hawrylkiw - Skonieczna 7, Strzałkowska 4, Siódmiak 3, Tomczyk 3, Pasternak 2, Lipska 1 oraz Kwiatkowska, Stachowska, Pesel, Dąbrowska, Osadcza, Neitsch, Ciura, Klonowska, Fesdorf, Mazurek, Karwecka.
Kary: 8 min. (Strzałkowska 2 min., Siódmiak 2 min., Skonieczna 2 min., Karwecka 2 min.).
Karne: 0/1.

HC: Humpel, Burduk - Dronawa 7, Szamanowskaja 5, Ganiczkina 5, Bołdyriewa 4, Dubaucowa 3, Redka 2 oraz Jaramienko, Winokurowa, Misaczenko, Cyrybka.
Kary: 6 min. (Szamanowskaja 4 min., Bołdyriewa 2 min.).