Sparingowo: Górnik Zabrze słabszy od Ukraińców

Górnik Zabrze przegrał na własnym parkiecie z ZTR-em Zaporoże. Losy spotkania ważyły się do ostatniej minuty, choć na przerwę podopieczni Mariusza Jurasika schodzili z siedmioma golami straty.

Kamil Kołsut
Piąty zespół ostatnich mistrzostw Polski zmierzył się z Ukraińcami po raz drugi w tym tygodniu. We wtorek Górnik zremisował z ZTR-em (30:30), choć do przerwy prowadził różnicą dziewięciu goli. Tym razem to zabrzanie musieli odrabiać straty.
Zawodnicy Jurasika mecz rozpoczęli źle. Górnicy na pierwszego gola czekali sześć minut, dzięki czemu rywale już na starcie spotkania wypracowali sobie kilka bramek zaliczki. Z kopyta na dobre zespół ruszył dopiero po przerwie. Różnica dzieląca obie ekipy w pewnym momencie skurczyła się do jednego trafienia, w czym spory udział miał dobrze dysponowany Mateusz Kornecki. Na więcej zabrzan nie było tego dnia stać.

W sierpniu Górnika czekają jeszcze trzy mecze kontrolne. Zabrzanie zmierzą się z Tatranem Preszów (dwukrotnie) i Orlen Wisłą Płock. Nowy sezon PGNiG Superligi zawodnicy Jurasika zainaugurują na początku września starciem z Azotami Puławy.

Górnik Zabrze - ZTR Zaporoże 34:36 (14:21)

Górnik: Kornecki - Niedośpiał 5, Daćko 1, Kryński 3, Gromyko 2, Piątek, Jurasik 5, Buszkow 3, Tatarnicew 3. Gliński 1, Niewrzawa 6, Niedźwiedzki 1, Ścigaj 4.

Puchar EHF: Górnik oba mecze 1. rundy zagra w Zabrzu