SPR Tarnów trenuje w Bieczu, start ligi bez Daniela Dutki

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Szczypiorniści SPR-u Tarnów przebywają na obozie treningowym w Bieczu. Zespół do rozgrywek przystąpi osłabiony, z kontuzją śródręcza zmaga się bowiem Daniel Dutka.

Tarnowski klub w ostatnich dniach miał poważne problemy kadrowe. Urazy podstawowych zawodników stanęły na przeszkodzie w wyjeździe zespołu na sparing do Mielca, sytuacja zdrowotna małopolskiej drużyny powoli ulega jednak poprawie. [ad=rectangle] - Przewlekłe problemy z łydkami ma Marcin Wajda, z kolei na uraz jednego z paliczków narzekał Łukasz Szatko - wyjaśnia trener SPR-u, Bartłomiej Jarosz. Poważniejszej kontuzji doznał z kolei Daniel Dutka.

- Daniel ma złamane kości śródręcza i przez jakiś czas nie będzie w stanie grać. Wiele wskazuje na to, że powróci do naszego składu pod koniec września - dodaje Jarosz. Lewy rozgrywający SPR-u najprawdopodobniej opuści tym samym zaplanowany na 12 września start ligowych zmagań.

Tarnowska drużyna przebywa obecnie na obozie treningowym w Bieczu. 29 sierpnia podopieczni trenera Jarosza powrócą do gier sparingowych i wystąpią w miniturnieju w Dąbrowie Tarnowskiej. Rywalami SPR-u będą MOSiR Bochnia i Wisła Sandomierz.

Ligową rywalizację tarnowski zespół rozpocznie 12 września domowym meczem z Olimpią Piekary Śląskie. Tydzień później SPR wystąpi w Przemyślu.

Źródło artykułu: