Sparingowo: ŚKPR pokonał Olimp Grodków

W rozegranym w Świdnicy sparingowym meczu miejscowy ŚKPR pokonał Olimp Grodków. Dla obu drużyn była to druga okazja do sprawdzenia swojej formy przed walką o ligowe punkty

Przemysław Grzyb

Świdniczanie, którzy czekają na oficjalne potwierdzenie decyzji, że w nadchodzącym sezonie nadal będą grać na pierwszoligowych parkietach, wygrali 25:22. Trenerzy obu ekip umówili się na rozegranie trzech tercji po 20 minut każdej. Po pierwszej części Olimp prowadził 8:5, a po drugiej był remis 15:15. Ciekawostką meczu był fakt, że bramce ŚKPR-u wystąpili Tomasz Wasilewicz i Damian Olichwer. Obaj przez ostatnie dwa sezony strzegli bramki ekipy z Grodkowa. Zakontraktowanie tych zawodników, to jak dotąd najpoważniejsze wzmocnienie Szarych Wilków.

Dla obu drużyn była to druga okazja do sprawdzenia swojej formy przed walką o ligowe punkty. W sobotę świdniczanie na turnieju przed własną publicznością przegrali 13:15 Moto-Jelczem Oława, 18:23 z MKS-em Wieluń oraz pokonali 33L12 Zagłębie II Lubin. Olimp wystąpił w Dzierżoniowie, gdzie pokonał Żagiew 21:20 oraz uległ 18:26 MKS-owi Kalisz.

ŚKPR Świdnica - Olimp Grodków 25:22 (5:8, 15:15)

ŚKPR: Bajkiewicz, T. Wasilewicz, Olichwer - K. Rogaczewski 5, Piędziak 4, D. Kijek 4, Jarząbek 3, Krzaczyński 2, Grochowski 2, Chaber 1, Macyszyn 1, Dębowczyk 1, P. Rogaczewski 1, Bieżyński 1, Czerwiński, Rymsza, D. Wasilewicz