PGNiG Superliga Mężczyzn: MMTS w gazie, Azoty rozbiły beniaminka (wyniki)

Czwarte zwycięstwo z rzędu odniósł w niedzielę MMTS Kwidzyn. Zespół Patryka Rombla w meczu kończącym 6. kolejkę PGNiG Superligi pokonał Pogoń Szczecin. W dwóch pozostałych spotkaniach triumfy święciły KS Azoty Puławy i Vive Tauron Kielce.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Po słabym starcie w rozgrywkach, kwidzyńska drużyna imponuje w ostatnich dniach wysoką dyspozycją. W niedzielnej rywalizacji z Pogonią MMTS praktycznie przez całe zawody kontrolował wydarzenia na parkiecie i już po niewiele ponad kwadransie gry prowadził 9:4. Szczecinianie w drugiej połowie starali się zniwelować straty do rywali, jednak podopieczni Patryka Rombla odparli ich napór i ostatecznie wygrali 29:26.

Nie bez problemów dwa punkty na terenie Górnika Zabrze wywalczyli szczypiorniści Vive Tauronu Kielce. Mistrzowie Polski jeszcze w 42. minucie rywalizacji przegrywali 26:27, ale w ostatnim kwadransie przechylili szalę zwycięstwa na swą korzyść. 8 bramek dla Vive zdobył Manuel Strlek, tyle samo trafień dla Górnika zanotował Marek Daćko.

Najwyższe zwycięstwo w niedzielnych spotkaniach odniosły KS Azoty Puławy. Brązowi medaliści z poprzedniego sezonu rozbili na własnym parkiecie Gwardię Opole aż 33:22. Beniaminek z Opolszczyzny jedynie w pierwszej połowie był w stanie dotrzymać tempa zespołowi Ryszarda Skutnika. Po przerwie puławianie wrzucili jednak wyższy bieg i przypieczętowali swoje piąte zwycięstwo w rozgrywkach.

Kolejne mecze PGNiG Superligi rozegrane zostaną już w najbliższy wtorek i środę.