Pogrom w Gdyni. Spójnia poprawiła swoje nastroje

Spójnia Gdynia rozgromiła MKS Kalisz 29:18. Podopieczni Marcina Markuszewskiego zamurowali swoją bramkę i już w 38. minucie spotkania prowadzili różnicą trzynastu trafień.

Michał Gałęzewski

Patrząc na ostatnie kolejki, to MKS Kalisz był na fali. Zawodnicy Spójni po porażce w Gdyni z Orlen Wisłą II Płock wyszli na boisko niezwykle zmotywowani. Bramkę zamurował Mateusz Zimakowski, a gdy w 20. minucie na listę strzelców wpisał się Michał Derdzikowski, było już 12:3 dla ekipy z Trójmiasta!

Dopiero pod koniec pierwszej połowy zawodnicy MKS-u zaczęli trafiać do bramki gospodarzy. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się rezultatem 15:6 i stało się jasne, że dwa punkty zostaną nad morzem. Na początku drugiej części spotkania przewaga Spójni wzrosła do 20:7.

W tym momencie kaliszanie zaczęli odrabiać straty. Podopieczni Pawła Ruska rzucili pięć bramek z rzędu i Zimakowskiego zastąpił Łukasz Skowron, który w ważnym momencie odbił kilka piłek i ponownie gospodarze zyskali dużą przewagę.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 29:18. Spójnia odniosła bardzo łatwe zwycięstwo i awansowała na siódme miejsce w tabeli. MKS jest dziewiąty. W następnej kolejce obie ekipy mają trudne zadanie. Spójnia jedzie do Kościerzyny, natomiast MKS będzie podejmował Meble Wójcik Elbląg.

Spójnia Gdynia - MKS Kalisz 29:18 (15:6)

Spójnia: Zimakowski, Skowron - Wróbel 6, Rakowski 6, Kowalski 3, Rychlewski 3, Derdzikowski 2, Pedryc 1, Chyła 1, Matuszak 1 oraz Bielec oraz ringwelski, Brukwicki, Matuszak.