PGNiG Superliga Kobiet: Premierowa wygrana beniaminka

Zespoły z PGNiG Superligi Kobiet powróciły do rywalizacji po przerwie reprezentacyjnej. W sobotę ze zwycięstwa cieszyły się UKS PCM Kościerzyna i Vistal Gdynia.

Sławomir Bromboszcz

Piłkarki ręczne UKS PCM Kościerzyna w sobotę odniosły premierowe zwycięstwo na parkietach PGNiG Superligi. Beniaminek do szóstej kolejki musiał czekać, by zaznać smaku wygranej. Drużyna z Kościerzyny w pokonanym polu pozostawiła Olimpię Beskid Nowy Sącz. Pierwsza połowa była wyrównana, po przerwie lepiej radziły sobie gospodynie, które wypracowały siedmiobramkowe prowadzenie. Olimpia Beskid w końcówce rzuciła się do odrabiania strat, jednak zabrakło jej czasu.

Szczypiornistki Vistalu Gdynia nie miały najmniejszych problemów z pokonaniem na wyjeździe Ruchu Chorzów. Podopieczne Pawła Tetelewskiego od pierwszych minut dyktowały warunki i do szatni zeszły z okazałą, sześciobramkową zaliczką. Po zmianie stron gdynianki kontrolowały przebieg spotkania i utrzymywały bezpieczne prowadzenie. Vistal pokonał Ruch 25:18 i zrobił krok w kierunku czołówki.

Świadkami jednostronnych spotkań byli kibice na Dolnym Śląsku. Szczypiornistki Metraco Zagłębia Lubin nadspodziewanie łatwo pokonały AZS Łączpol AWFiS Gdańsk, deklasując we własnej hali beniaminka 38:24. W gorszych nastrojach sobotnie spotkanie kończył KPR Jelenia Góra, okazał się zdecydowanie słabszy od Startu Elbląg 26:35.

UKS PCM Kościerzyna - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 24:23 (12:12)

KPR Ruch Chorzów - Vistal Gdynia 18:25 (11:17)

KPR Jelenia Góra - Start Elbląg 26:35 (14:20)

Metraco Zagłębie Lubin - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 38:24 (18:7)