Metraco Zagłębie Lubin bezradne, hit kolejki dla mistrzyń Polski!

W spotkaniu 7. kolejki PGNiG Superligi Kobiet (awansem), mistrz Polski, MKS Selgros Lublin, ograł przed własną Metraco Zagłębie Lubin

Pojedynek MKS-u z Zagłębiem tradycyjnie zapowiadał się bardzo ciekawie, a lublinianki przystąpiły do niego z Kristiną Repelewską i Alesią Migdaliową (wróciły po kontuzjach) w składzie.

Gospodynie od początku starały się narzucić swój styl gry i po 10. minutach rywalizacji prowadziły 4:2. Dobrze radziły sobie Repelewska oraz Iwona Niedźwiedź, dzięki którym lubelski zespół wygrywał po pierwszym kwadransie 5:3.

Przyjezdne próbowały grać agresywnie w defensywie, co przekładało się na sporą ilość rzutów karnych dla mistrzyń Polski, które raz za razem wykorzystywała Marta Gęga (10:5 w 23. minucie). W końcówce pierwszej połowy błędy własne miejscowych zawodniczek sprawiły, że Miedziowe doszły swoje rywalki na trzy bramki (12:9).

Po zmianie stron ekipa z Lublina grała w osłabieniu po karze dla Kristiny Repelewskiej i to wykorzystało Zagłębie Lubin, które w 33. minucie odrobiło wszystkie straty (12:12). Przez pewien moment trwała wyrównana walka, ale po kilku udanych kontratakach w wykonaniu Małgorzaty Roli podopieczne Sabiny Włodek dziesięć minut później odskoczyły przeciwniczkom na sześć trafień (21:15).

Taki obrót spraw jakby zupełnie podłamał drużynę z Lubina, zaś szczypiornistki z Lubelszczyzny kontynuowały swoją koncertową grę (25:17 w 50. minucie). Już do końca konfrontacji nic się nie zmieniło i MKS Selgros pokonał Metraco Zagłębie Lubin 30:22.

MKS Selgros Lublin - Metraco Zagłębie Lubin 30:22 (12:9)

MKS Selgros Lublin: Gawlik, Dżukiewa - Bijan 1, Quintino 2, Niedźwiedź 5, Rola 6, Gęga 7, Repelewska 3, Kozimur, Migdaliowa 4, Charzyńska, Szarawaga 2. Karne: 5/5. Kary: 8 min.

Metraco Zagłębie Lubin: Wąż, Chojnacka - Robótka, Załęczna 1, Obrusiewicz 4, Konofał, Paluch 1, Premović 3, Wiertelak, Lima, Walczak, Marić 11, Jochymek 1, Milojević. Karne: 4/7. Kary: 10 min.

Kary: MKS Selgros Lublin - 8 min. (Repelewska - 2 min., Migdaliowa - 2 min., Rola - 2 min., Gęga - 2 min.); Metraco Zagłębie Lubin - 10 min. (Załęczna - 2 min., Paluch - 2 min., Jochymek - 2 min., Milojević - 2 min., Wiertelak - 2 min.).

Wiceprezes PZPS: zawodnicy wiedzą, że przegrali sezon

Która zawodniczka Twoim zdaniem była najlepsza (MVP) w meczu MKS Selgros Lublin - Metraco Zagłębie Lubin?