Węgry: Dziesiąta wygrana drużyny Wyszomirskiego

Pięć punktów przewagi ma już na drugim zespołem w tabeli ligi węgierskiej (NB I) MOL-Pick Szeged. Zespół Piotra Wyszomirskiego odniósł we wtorek 10 zwycięstwo w rozgrywkach ligowych. Wicemistrzowie Węgier pokonali Balatonfüredi KSE 34:26.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

MOL-Pick do wtorkowej potyczki przystąpiło w niemal najsilniejszym składzie. Trener Juan Carlos Pastor nie mógł skorzystać jedynie z usług Antonio Garcii, który w rozegranym tydzień wcześniej meczu z Oroshazi FKSE-Linamar nabawił się drobnego urazu. W pierwszym składzie zespołu z Segedynu wyszedł z kolei Piotr Wyszomirski.

Wicemistrzowie Węgier rozstrzygnęli losy spotkania jeszcze w pierwszej połowie. Początek meczu należał jednak do gości z Balatonfüred, którzy w 11. minucie wygrywali 9:7. MOL-Pick w końcówce premierowej odsłony starcia zdominowało jednak przeciwników, a znakomity finisz (7:2) dał im prowadzenie 20:15 na półmetku rywalizacji.

Po przerwie podopieczni trenera Pastora szybko dobili swych przeciwników. W 32. minucie było już 22:15, a kwadrans później przewaga MOL-Pick sięgnęła ośmiu goli (30:22). Popisową partię rozgrywali wówczas Roberto Garcia Parrondo i Thiagus Petrus, najlepsi strzelcy gospodarzy (kolejno siedem i sześć bramek).

Wtorkowe zwycięstwo umocniło drużynę Wyszomirskiego na pozycji lidera tabeli NB I. MOL-Pick ma już pięć przewagi nad drugą w stawce drużyną Csurgói KK. Kolejnym ligowym rywalem zespołu z Segedynu będzie Grundfos Tatabanya. Mecz zaplanowany jest na 28 października.