Czuwaj Przemyśl pnie się w górę

Czuwaj Przemyśl po słabszym starcie sezonu wrócił na ścieżkę zwycięstw. Po bardzo ciężkim i emocjonującym widowisku Harcerze wygrali z KSSPR-em Końskie 32:31 i awansowali na ósme miejsce w tabeli I ligi gr. B.

Michał Chaszczyn

Tym razem nieco dla odmiany, w hali przy ul. Mickiewicza 30 pojedynek lepiej rozpoczęli gospodarze. Już po 5. minutach zbudowali sobie niewielką dwubramkową przewagę i wydawało się, że wszystko przebiegnie po myśli zespołu Przemysława Korobczaka. Drobna przewaga miejscowych utrzymywała się aż do pierwszej dwuminutowej kary w tym spotkaniu, którą otrzymał Piotr Żak. Tomasz Napierała - idealny egzekutor rzutów karnych, dzięki dwóm udanym rzutom z linii siódmego metra wyprowadził KSSPR na prowadzenie.

Nikt jednak nie przypuszczał, że goście tak zdominują miejscowych w kolejnych dziesięciu minutach. Z wyniku 6:5 dla SRS-u, wojownicy Michała Przybylskiego doprowadzili do prowadzenia 14:7 W okresie gry przegranym przez Czuwaj 1:9 Harcerzom nie wychodziło kompletnie nic. Nie pomogła przerwa na żądanie ani roszady w drużynie. Rozbitych przemyślan błyskawicznie zmotywował jednak swoją grą najstarszy w zespole Maciej Kubisztal. Od powrotu doświadczonego kołowego SRS jeszcze nie przegrał w I lidze, a między innymi dzięki jego trafieniom przewaga konecczan wyraźnie zmalała. Do przerwy KSSPR prowadził 18:14 i wynik spotkania w dalszym ciągu był otwarty.

Mocne uderzenie na początku drugiej połowy w wykonaniu Kubisztala pozwoliło gospodarzom nawiązać kontakt. Lecz po chwili Przemysław Matyjasik i Rafał Jamioł znów wybili z rytmu Czuwaj. Przewaga konecczan malała z każdą minutą, lecz Michał Przybylski i jego sztab szkoleniowy nie spodziewali się, iż jego zespół spotka taki sam los, jak przemyślan pół godziny wcześniej. Harcerze zaczęli grać jak z nut - perfekcyjni byli szczególnie w defensywie, bowiem przez 9 minut i 30 sekund nie dali rzucić sobie ani jednego gola. Ofensywa również działała bez zarzutu - Mateusz Kroczek wraz z Pawłem Stołowskim dali popis w ataku. Miejscowi objęli prowadzenie 25:22 i ostatni kwadrans gry zapowiadał się pasjonująco.

W ostatnich piętnastu minutach rzeczywiście nie zabrakło emocji, które podkręciły jeszcze bardziej liczne wykluczenia. Czuwaj utrzymywał minimalne prowadzenie. W siódmej próbie rzut karny przestrzelił nawet Matyjasik, lecz KSSPR wciąż nacierał, aż w końcu dopiął swego i na zaledwie minutę przed końcem doprowadził do wyrównania 31:31. Gospodarze grali już wówczas w osłabieniu, bowiem ukarany ,,dwójką" został Stanisław Makowiejew. Pomimo tego Paweł Stołowski zdecydował się na rzut, który znalazł drogę do bramki Patryka Wnuka. Przyjezdnym zostało 30 sekund na zdobycie bramki i upragnionego punktu w Przemyślu. W finałowej akcji wykluczenie otrzymali jednocześnie Kroczek i Matyjasik, lecz mimo przewagi jednego zawodnika konecczanie nie doprowadzili do remisu, a SRS wygrał trzecie spotkanie w sezonie.

SRS Czuwaj Przemyśl - KSSPR Końskie 32:31 (14:18)

Czuwaj: Szczepaniec, Sar, Orłowski -  Makowiejew 2, Puszkarski 1, Dejnaka, Stołowski 8, Kulka 4, Żak 2, Piechnik 2, Kroczek 5, Kubisztal 8