Słowenia: Pogrom w wykonaniu RK Gorenje Velenje bez udziału Michała Szyby

Drużyna polskiego rozgrywającego bez najmniejszych problemów pokonała na wyjeździe RD Slovan 41:24 w meczu 10. kolejki ligi słoweńskiej.

Wiktor Gumiński

Ekipa RK Gorenje Velenje odniosła dziewiąte zwycięstwo w sezonie, dzięki czemu awansowała na pozycję lidera. Rezultat piątkowego pojedynku dobitnie oddaje różnicę, jaka dzieli oba zespoły w tabeli. RD Slovan plasuje się bowiem aktualnie dopiero na 13. pozycji.

Udziału w spotkaniu nie wziął Michał Szyba, który w ostatnim czasie zmagał się ze sporymi problemami zdrowotnymi. Kłopoty rozgrywającego z mięśniem przywodziciela i ścięgnem Achillesa wykluczyły go już z gry dla reprezentacji Polski podczas ubiegłotygodniowego turnieju towarzyskiego w Gdańsku.

Skazywani na pożarcie gracze RD Slovana stawiali rywalom opór jedynie przez pierwsze siedem minut, po których na tablicy świetlnej był remis 5:5. Sygnał do wrzucenia wyższego biegu dał jednak wówczas drużynie z Velenje Niko Medved, rzucając trzy gole z rzędu, a koncert gry między słupkami zaprezentował w pierwszej połowie bramkarz gości Benjamin Burić, notując aż 12 obron!

Po 30 minutach rywalizacji RK Gorenje prowadził już 22:13 i stało się praktycznie jasne, że emocje w meczu się zakończyły. Po przerwie faworyci pewni kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń, ostatecznie zwyciężając różnicą aż 17 trafień.

RD Slovan - RK Gorenje Velenje 24:41 (13:22)

Najwięcej goli: dla RD Slovan - Tine Marusic 7,  Nejc Planinc 4; dla Gorenje - Senjamin Burić 7, Niko Medved 6