Trzecie zwycięstwo UKS-u PCM Kościerzyna. Skomplikowana sytuacja KPR-u

UKS PCM Kościerzyna odniosła trzecie zwycięstwo w tym sezonie. Tym razem podopieczne Dariusza Męczykowskiego pokonały drużynę z Jeleniej Góry. Dzięki temu Kaszubki powiększyły przewagę nad ostatnim miejscem w tabeli.

Michał Gałęzewski

Ciężar gatunkowy tego meczu był ogromny. UKS PCM Kościerzyna w przypadku wygranej mógł odetchnąć i zbliżyć się nawet do pierwszej ósemki, natomiast jeleniogórzanki wciąż szukają pierwszych punktów. Gdy w 10. minucie meczu trafiła Aleksandra Uzar był remis 4:4. Później jednak dobrze zaczęły grać zawodniczki z Kościerzyny.

Wynik meczu wciąż był jednak wyrównany, a sędziowie co chwila sadzali na ławkę kar zawodniczki obu drużyn. W końcu od 19. do 24. minuty okres dobrej gry zaliczył UKS PCM, w którego szeregach błyszczała Martyna Borysławska. Po jej trafieniu zespół z Kaszub wyszedł na pięciobramkowe prowadzenie. Ostatecznie I połowa zakończyła się wynikiem 17:13.

Gdy UKS PCM otworzył wynik drugiej połowy rzucając dwie bramki z rzędu wydawało się, że Kaszubki będą kontrolowały wynik meczu. Wtedy jednak zespół Alicji Łukasik się podniósł. Bardzo dobrze spisywała się Katarzyna Demiańczuk i KPR zaliczył serię 7:1, doprowadzając do remisu!

Wtedy ciężar gry wzięła na siebie Dominika Brzezińska. Bramkarka UKS-u PCM w newralgicznym momencie obroniła trzy rzuty, a w ataku dobrze zagrała Adrianna Górna. W 51. minucie ponownie UKS PCM prowadził różnicą pięciu trafień i do końca meczu nie oddał prowadzenia mimo starań gości.

Dodatkowo w zespole gości czerwoną kartką z gradacji ukarana została Martyna Michalak, a w ostatniej minucie jeleniogórzanki straciły też Annę Mączkę. Ostatecznie mecz zakończył się dwubramkowym zwycięstwem UKS-u PCM Kościerzyna. KPR Jelenia Góra znajduje się więc w bardzo trudnej sytuacji.

UKS PCM Kościerzyna - KPR Jelenia Góra 28:26 (17:13)

UKS PCM: Brzezińska - Mokrzka 6, Borysławska 6, Górna 5, Jakubowska 3, Białek 2, Żukowska 2, Belter 2, Wasak 1, Wójcik 1 oraz Ziółkowska, Sus.