Meblarze ograli Pomezanię. Jedenaście kar dla gospodarzy

W jednym z ciekawszych pojedynków 9. serii spotkań Meblarze pokonali na własnym terenie malborską Pomezanię i umocnili swoją pozycję w czołówce tabeli.

Anna Dembińska
Piłka ręczna / Piłka ręczna

Pojedynki pomiędzy Elblągiem a Malborkiem zawsze są są bardzo zacięte. Smaczku rywalizacji dodawał fakt, że w ekipie przyjezdnych gra wielu zawodników, którzy w przeszłości reprezentowali elbląski klub.

Wynik pojedynku w Elblągu otworzył z linii 7. metra Tomasz Maluchnik. W kolejnych minutach bardzo skuteczny w szeregach malborskiej drużyny był Marek Boneczko, który rzucił dla swojej drużyny cztery bramki w ciągu pięciu minut. W kolejnych akcjach gospodarze wzmocnili defensywę i odrobili straty z nawiązką. W 20. minucie spotkania, po golu Jakuba Malczewskiego, elblążanie prowadzili 9:6. Przyjezdni szybko się podnieśli i po trafieniu Leszka Michałowa mieli już tylko jedną bramkę mniej (10:9). Cztery wykluczenia dla Meblarzy w końcówce pierwszej połowy umożliwiły przyjezdnym na doprowadzenie do remisu. Na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 14:14.

Po zmianie stron gra była wyrównana z nieznaczną przewagą gospodarzy. Po raz trzeci na ławkę kar powędrował Stanisław Gębala, jednak gry w przewadze nie wykorzystali zawodnicy z Malborka. Po trafieniu Piotra Adamczaka i dwóch Jakuba Malczewskiego, elblążanie prowadzili 23:18. Gdy wydawało się, że gospodarze wypracowali sobie bezpieczną przewagę i będą kontrolować losy meczu, przyjezdni ruszyli do ataku. Między słupkami świetnie spisywał się Radosław Kądziela, a jego koledzy z boiska rzucili cztery gole z rzędu i do remisu brakowało im tylko jednego trafienia (23:22). Po czasie zarządzonym na prośbę Dariusza Molskiego, elblążanie zagrali skuteczniej w ataku, a w bramce pomógł Marcin Głębocki. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Wójcika 27:24. Meble Wójcik Elbląg - Polski Cukier Pomezania Malbork 27:24 (14:14)

[b]Wójcik: [/b]Głębocki, Ram - Malczewski 5, Serpina 4, Adamczak 4, Olszewski 4, Malandy 3, Tórz 3, Spychalski 2, Szopa 2, Adamczak, Gębala, Nowakowski, Netz, Kupiec.