Blamaż Piotrcovii w meczu ze Startem

Trzeciej ligowej porażki z rzędu doznały szczypiornistki Piotrcovii. Podopieczne Michała Pastuszki przegrały wyraźnie przed własną publicznością ze Startem Elbląg aż 24:35 (11:17).

Michał Ostafijczuk

Wynik spotkania otworzyła w 2. minucie mocnym rzutem z drugiej linii Edyta Szymańska. Jak się jednak okazało był to tzw. "łabędzi śpiew" piotrkowianek. Już po chwili Start doprowadził do wyrównania, a w 12. minucie prowadził 5:1. Strzelecką niemoc gospodyń przełamała dopiero Katarzyna Sobińska. Piotrkowianki próbowały zniwelować straty, ale raziły nieskutecznością w ataku. Znakomicie w bramce Startu spisywała się Sołomija Sziwierska. Już do przerwy podopieczne Andrzej Niewrzawa prowadziły różnicą sześciu trafień - 17:11.

W drugiej połowie ponownie od celnego rzutu rozpoczęła Piotrcovia (Katarzyna Sobińska). Kolejne cztery gole zdobyły jednak elblążanki i nie pomogły nawet dwie przerwy na żądanie wzięte przez Michała Pastuszko. W jego zespole poziomem od przyjezdnych nie odstawała jedynie Szymańska, która rzuciła aż siedem bramek. Pozostałe piłkarki Piotrcovii będą chciały o tym meczu zapomnieć jak najszybciej. Na uwagę zasługuje również strzelecki koncert Patrycji Świerżewskiej. Pojawiła się na placu gry w drugiej połowie i popisała się aż siedmioma trafieniami.

- Powiem krótko - chcę wszystkich kibiców przeprosić za to co się dziś wydarzyło. Zagraliśmy bardzo słaby mecz - powiedział po spotkaniu zdenerwowany trener Piotrcovii.

Bardziej rozmowna była kapitan gospodyń. - Bardzo chciałyśmy to spotkanie wygrać, byłyśmy dobrze do tego nastawione. Nic nam dzisiaj jednak nie siedziało i na siłę robiłyśmy mistrzynię świata z bramkarki Startu. Przed nami jeszcze mecz z Vistalem i postaramy się tam sprawić niespodziankę - skomentowała mecz Anna Szafnicka.

MKS Piotrcovia – EKS Start Elbląg 24:35 (11:17)

MKS Piotrcovia: Jurkowska, Opelt, Sarnecka – Rol 1, Sobińska 2, Kucharska 3, Szymańska 7, Kopertowska, Marszałek 1, Wawrzynowska, Wypych 2/2, Szafnicka 2/2, Olek, Piecaba 1, Ivanović 3, Jałoszewska 2
Rzuty karne: 4/4
Kary: 6 min

EKS Start: Sielicka, Sziwierska – Balsam 3, Dankowska 4, Hawryszko 1, Waga 5/4, Muchocka 1, Jędrzejczyk 6, Kwiecińska 1, Szopińska, Gerej 1, Romanowicz, Lisewska 5, Świerżewska 7, Andrzejewska 1
Rzuty karne: 3/3
Kary: 6 min

Kary: Piotrcovia - 6 min (Kucharska - 2 min; Piecaba - 2 min; Marszałek - 2 min); Start - 6 min (Waga - 2 min; Dankowska - 2 min; Szopińska - 2 min)

Sędziowie: G. Młyński (Zwoleń), R. Puszkarski (Zamość). Widzów: 500