Bombardier Sićko nie wystarczył. Spójnia Gdynia dobija do czołówki

Spójnia Gdynia nie miała większych problemów z pokonaniem SMS-u ZPRP Gdańsk. Gospodarze zwyciężyli aż 34:24, ale bohaterem spotkania był zdobywca 13 bramek Szymon Sićko.

Michał Gałęzewski

Wtorkowy mecz w Gdyni zakończył 9. kolejkę grupy A I ligi. Po wygranej Spójnia awansowała na piąte miejsce w tabeli. Tylko początek spotkania był wyrównany. Później gospodarze sukcesywnie powiększali swoją przewagę, która w szczytowym momencie wynosiła aż czternaście trafień.

W szeregach SMS-u ZPRP Gdańsk od początku największym zagrożeniem był Szymon Sićko, który tylko w pierwszej połowie rzucił dziewięć bramek z gry, a ostatecznie uzbierał ich trzynaście. To po jego trafieniu w 11. minucie SMS ZPRP prowadził 5:4. Kolejnych pięć bramek rzucili jednak gospodarze i po rzucie Rafała Rychlewskiego, Spójnia prowadziła już 9:5.

Do końca pierwszej połowy w SMS-e ZPRP bramki rzucało tylko dwóch zawodników. W Spójni ciężar ten rozłożył się na wielu zawodników i przyniosło to oczekiwany efekt. Gospodarze prowadzili już nawet różnicą ośmiu bramek, by ostatecznie schodzić na przerwę przy rezultacie 19:12.

Po zmianie stron przewaga drużyny prowadzonej przez Marcina Markuszewskiego wzrosło. Skuteczny był Mateusz Wróbel, a gdy karnego skutecznie wykonał Rychlewski, na trzynaście minut przed końcem było 31:17. Pod koniec goście zmniejszyli stratę, ale o odrabianiu strat nie było już mowy. Spójnia wygrała 34:24 i zbliżyła się do ścisłej czołówki ligowej.

Spójnia Gdynia - SMS ZPRP Gdańsk 34:24 (18:12)

Spójnia: Zimakowski, Skowron - Wróbel 8, Rychlewski 6, Matuszak 4, Pedryc 4, Ringwelski 4, Oliferchuk 3, Rakowski 3, Brukwicki 1, Chyła 1 oraz Kowalski, Bielec, Nazimek, Derdzikowski.