Passa MTS-u Kwidzyn trwa. Beniaminek oddalił się od strefy spadkowej

Szczypiornistki MTS-u Kwidzyn spisują się coraz lepiej. W piątkowym meczu pokonały w Płocku SMS ZPRP, który miał bardzo dobry początek sezonu.

Michał Gałęzewski

MTS Kwidzyn w ubiegłym sezonie wywalczył awans do I ligi. Początek rozgrywek był bardzo trudny dla podopiecznych Edyty Majdzińskiej. Przegrały cztery pierwsze mecze, jednak później zremisowały, a teraz mają serię dwóch zwycięstw z rzędu. Dzięki temu oddaliły się od strefy spadkowej.

Od początku mecz w Płocku był bardzo wyrównany. W zespole gospodyń bardzo dobrze w ataku grały przede wszystkim Marlena Urbańska i Aleksandra Rosiak, natomiast w MTS-ie trzy bramki w ciągu ośmiu minut rzuciła Justyna Świerczek. Mecz toczył się bramka za bramkę i w pierwszej części meczu ani razu żadna drużyna nie prowadziła nawet różnicą dwóch bramek.

Ostatecznie pierwszą połowę gospodynie wygrały 15:14, po bramce Zuzanny Gajewskiej. Po zmianie stron do głosu doszły kwidzynianki. W ciągu osiemnastu minut straciły zaledwie trzy bramki, w tym czasie dorzucając sześć i po rzucie Malwiny Hartman było 18:20.

Później co prawda SMS ZPRP doszedł na remis, ale od 53. do 58. minuty znakomicie zagrały zawodniczki z Pomorza. Rzuciły pięć bramek z rzędu, z czego cztery razy trafiła Joanna Gędłek. Mecz ostatecznie zakończył się rezultatem 23:27 i MTS ma już pięć punktów w lidze.

SMS ZPRP Płock - MTS Kwidzyn 23:27 (15:14)

SMS ZPRP: Kuszka, Olejniczak - Rosiak 7, Nosek 4, Urbańska 3, Cygan 3, Lipok 3, Gajewska 1, Świerżewska 1, Szczechowicz 1 oraz Maciejewska, Suszek, Grabińska.