KSZO zremisował z Moto-Jelczem. Emocjonująca końcówka nie przyniosła rozstrzygnięcia

Szczypiorniści KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. nie znaleźli sposobu na drużynę Moto-Jelcz Oława. Po zaciętym boju drużyny podzieliły się punktami.

Anna Soboń
Anna Soboń

Pojedynek w Ostrowcu Świętokrzyskim bardzo dobrze rozpoczęli szczypiorniści KSZO, którzy po trafieniach Witalija Kożeniewskiego i Macieja Jeżyny prowadzili 2:0, by po 10 minutach mieć dwie bramki więcej nad gośćmi (4:2). Po kwadransie gry podopieczni trenera Aleksandra Malinowskiego nadal mieli przewagę nad rywalami (6:4), a po kolejnych pięciu minutach i skutecznym rzucie Dmitrija Afanasjewa i karnym Kożeniewskiego zwiększyli jeszcze dystans nad ekipą z Oławy do czterech trafień (9:5). Do przerwy sytuacja wyrównała się i ostrowczanie po rzucie Kożeniewskiego - na pięć sekund przed końcem pierwszej połowy - mieli tylko bramkę nad rywalami (12:11).

Druga połowa to od początku walka z obu stron, by odskoczyć rywalowi na kilka "oczek". Celne trafienia Bartosza Sękowskiego, Mateusza Mazura, Macieja Jeżyny i Dmitrija Afanasjewa sprawiły, że po pięciu minutach drugiej części gry na tablicy widniał remisowy rezultat (16:16). Kolejne minuty to gra pod nieobecność Adriana Wojkowskiego (kara 2 minut) i strata bramek, które kosztowały KSZO Odlewnię dwa gole dla przeciwnika (18:20). Na dziesięć minut przed końcową syreną oba zespoły nie chciały oddać pola gry przeciwnikowi (po 24) i ostatecznie żadna z drużyn nie znalazła sposobu, by skutecznie uciec rywalowi. Wynik zakończył się podziałem punktów (29:29), a tym, który zapewnił swojemu zespołowi punkt był Tomasz Pokora, który jako ostatni trafił do bramki KSZO.

KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. - LKPR Moto-Jelcz Oława 29:29 (13:12)

KSZO: Buchcic, Szewczyk - Kożeniewski 7, Mazur 3, Jeżyna 6, Fugiel, Sękowski 4, Bajwoluk, Afanasjew 6, Wojkowski 3.