Bauhaus Liga ASOBAL: Barcelona wygrała po raz 73. z rzędu i przeszła do historii!

Zwycięstwem nad Reale Ademar León szczypiorniści FC Barcelona Lassa zapewnili sobie miejsce w historii Bauhaus Ligi ASOBAL. Zespół Xaviera Pascuala odniósł w środę 73. ligowy triumf z rzędu. Nikt w historii nie dokonał tego wcześniej.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Duma Katalonii swoją kapitalną serię rozpoczęła w maju 2013 roku. Od tego czasu, czyli już ponad dwa i pół roku, Barcelona nie zaznała smaku porażki na hiszpańskich parkietach.

W połowie października zespół Xaviera Pascuala pobił rekord BM Ciudad Real w liczbie kolejnych ligowych zwycięstw, przekraczając liczbę 68. triumfów z rzędu. W środę mistrzowie Hiszpanii targnęli się natomiast na wyczyn Fraikin BM Granollers, które w latach 1969-1972 nie zaznało porażki w 72. kolejnych spotkaniach. Od 25 listopada, ekipa Kamila Syprzaka może już pochwalić się lepszym wynikiem.

Historycznym spotkaniem okazał się mecz 12. kolejki Bauhaus Ligi ASOBAL z Reale Ademar León. Duma Katalonii na parkiecie rywala nie odniosła jednak łatwego zwycięstwa i tak naprawdę do ostatnich minut walczyć musiała o korzystny wynik. Ostatecznie triumfowała 37:33.

Barcelonę do wygranej poprowadzili rozgrywający Kirył Łazarow i Wael Jallouz. Pierwszy z nich zdobył aż 12 bramek, a drugi pokonywał bramkarzy rywala dziewięć razy. Jedno trafienie dla katalońskiego zespołu zanotował natomiast Syprzak, który otrzymał ponadto dwie dwuminutowe kary.

Po 12 seriach gier Barcelona przewodzi stawce Bauhaus Ligi ASOBAL z kompletem punktów. Drugie w tabeli Naturhouse La Rioja, po środowej porażce z Villa de Aranda, traci do Dumy Katalonii trzy oczka.