PP: Wybrzeże Gdańsk gra dalej mimo świetnej postawy Kacpra Adamskiego

Wybrzeże Gdańsk pokonało Orlen Wisłę II 32:27. Najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania był jednak Kacper Adamski, który po tym jak w ubiegłym sezonie nie dostawał wielu szans, wrócił do Płocka.

Michał Gałęzewski

Co prawda faworytem tego meczu było Wybrzeże Gdańsk, jednak początek spotkania należał do młodych Nafciarzy. Po bramce Kacpra Adamskiego w 4. minucie było już 3:0 dla Orlenu Wisły II. Później gospodarze zaczęli powoli odzyskiwać inicjatywę w grze.

Katem gdańszczan był jednak wciąż Adamski. W pierwszej połowie rzucił sześć bramek. W ubiegłym sezonie grał on w Wybrzeżu, jednak po kilku nieudanych meczach trenerzy stracili do niego zaufanie i bardzo rzadko wchodził na boisko. Teraz pokazał się na tyle dobrze, że był wyłączany przez rywali.

Wybrzeże w końcu jednak doszło do głosu. Gdy na raty karnego wykonał Wojciech Prymlewicz, w 13. minucie spotkania był już remis 6:6. Ponownie zaatakowali płocczanie, jednak Wybrzeże od 18. do 25. minuty rzuciło pięć bramek tracąc zaledwie jedną i gdy z drugiej linii trafił Michał Bednarek, było już 14:11. Pierwszą połowę czerwono-biało-niebiescy wygrali 17:15.

Od początku drugiej połowy bardzo dobrze bronił Marcin Ruciński i po rzucie Adamskiego w 33. minucie Orlen Wisła II przegrywała już tylko różnicą jednego trafienia. Później jednak gdańszczanie rzucili sześć bramek z rzędu. Robert Jankowski zdecydował się wprowadzić młodszych zawodników, ale nie potrafili oni zmienić oblicza spotkania.

Niestety, pod koniec meczu po skutecznej kontrze na 29:21 kontuzji nosa doznał Paweł Ćwikliński. Goście co prawda starali się zbliżyć do rywali znad morza, jednak wygrana i awans Wybrzeża do kolejnej rundy stały się faktem. Gdańszczanie wygrali 32:27 i zagrają w kolejnej rundzie Pucharu Polski.

Wybrzeże Gdańsk - Orlen Wisła II Płock 32:27 (17:15)

Wybrzeże: Plaszczak, Sokołowski - Kornecki 5, Papaj 5, Kondratiuk 5, Rogulski 4, Prymlewicz 4, Bednarek 2, Suwisz 2, Abram 2, Ćwikliński 2, Skrzypczak 1 oraz Sulej, Dworaczek, Niedziółka.