Start rozbił UKS PCM Kościerzyna

Początek meczu nie wskazywał, że Start zakończy mecz tak wysokim zwycięstwem. EKS wygrał z Kościerzyną różnicą jedenastu bramek (32:21)

Anna Dembińska

Zdecydowanym faworytem starcia EKS z UKS PCM był wyżej notowany Start. Przed meczem obie ekipy dzieliło siedem pozycji w ligowej tabeli i aż trzynaście punktów.

Mecz świetnie rozpoczęły gospodynie, a szczególnie Sołomija Sziwierska, która dała się pokonać rywalkom dopiero w 6. minucie mecz. Do tego czasu zawodniczki EKS trafiły do siatki strzeżonej przez Dominikę Brzezińską trzykrotnie. Od 9. do 12. minuty spotkanie nabrało bardziej wyrównanego charakteru, a gra toczyła się niemalże bramka za bramkę. Gdy w 13. minucie kontrę wykończyła Magdalena Balsam, EKS odskoczył na cztery gole. Trzy minuty później młoda skrzydłowa gospodyń wyprowadziła swoją drużynę na pięciobramkowe prowadzenie. Na tę sytuację zareagował Dariusz Męczykowski prosząc o czas. Po przerwie przyjezdne zdecydowanie poprawiły skuteczność, a Start zaczął popełniać błędy. UKS rzucił cztery bramki z rzędu i zminimalizował straty do jednego trafienia (10:9). Zmiany w składzie pozytywnie wpłynęły na grę gospodyń. Po dwóch bramkach Magdaleny Szopińskiej, EKS znów minimalnie odskoczył. Wynik pierwszej połowy na 14:12 ustanowiła Adrianna Górna.

Po przerwie do siatki trafiła Sylwia Lisewska, a po drugiej stronie znów Adrianna Górna. Gdy na ławkę kar powędrowała Weronika Sus, Start miał możliwość by powiększyć prowadzenie. Przyjezdne dzielnie się jednak broniły i nie pozwoliły rywalkom odskoczyć. Dopiero gdy siły się wyrównały kontrę wykorzystała świetnie dysponowana Magdalena Balsam i gospodynie prowadziły 18:13. Start miał problemy ze skutecznością, jednak zmęczone już rywalki nie potrafiły tego wykorzystać. W 45. minucie kolejną bramkę rzuciła najskuteczniejsza w tym meczu Aleksandra Jędrzejczyk i tablica wyników wykazywała 21:14. Do końca spotkania podopieczne Andrzeja Niewrzawy nie zwolniły tempa i  minuty na minutę powiększały przewagę, by ostatecznie wygrać 32:21. Start Elbląg - UKS PCM Kościerzyna 32:21 (14:12)

Start: Szywerska, Sielicka – Danowska 5, Balsam 5, Hawryszko, Waga 2/1, Muchocka 2, Jędrzejczyk 7, Szopińska 2, Pinda, Gerej, Romanowicz, Lisewska 5/2, Swierżewska 1, Andrzejewska, Kwiecińska 3.
Kary: 2 minuty (Świerżewska)
Karne: 3/3

UKS: Brzezińska, Liskowska – Dzienisz, Mokrzka 3, Belter 1, Wasak 2, Sus 2, Żukowska 2, Ziółkowska 1, Białek 1, Górna 6/2, Wójcik 1, Jakubowska 1, Borysławska 1.
Kary: (Sus x2, Białek x2)