Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Szwedzi z kłopotami na rozegraniu. "Anderson i Ekdahl du Rietz nie chcieli grać w kadrze"

Szwedzcy szczypiorniści podczas EHF Euro 2016 postarają się nawiązać do czasów świetności sprzed ponad dwudziestu lat. Bez Kima Andersona i Kima Ekhdala Du Rietza zadanie wydaje się bardzo trudne.

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński

Szwedzi jeszcze kilka lat temu swoją grę opierali na dwóch wybitnych rozgrywających. Kim Ekdahl Du Rietz i Kim Andersson zrezygnowali jednak z występów w kadrze. W przypadku pierwszego z nich dziwi to tym bardziej, że decyzję podjął w wieku zaledwie 25 lat.

- Nie skupialiśmy się na nich. Wcześniej rozmawialiśmy z nimi, ale nie chcieli ponownie zagrać w kadrze. Musimy radzić sobie ze składem, jakim dysponujemy - wyjaśnia trener Szwedów, Ola Lindgren.

W roli zastępców szwedzkich gwiazd wystąpią młodzi i niedoświadczeni gracze. Tylko trójka z siedmiu rozgrywających wystąpiła już w turnieju rangi mistrzowskiej. Spośród młodzieży najlepiej rokuje 19-letni Lukas Nilsson. - Młodzież ma swoje zalety, są głodni gry. Niestety, zdarzają im się proste błędy i jesteśmy tego świadomi. Mamy nadzieję, że przynajmniej jeden z naszych młodszych graczy utrzyma wysoki poziom podczas całego turnieju - przyznaje Szwed.
Skandynawowie wystąpią we wrocławskiej grupie C, gdzie stoczą boje z Niemcami, Słowenią i Hiszpanią. Każdy z zespołów dysponuje sporym potencjałem i może zajść daleko podczas mistrzostw.

- Mamy bardzo trudną grupę, wszystkie zespoły brały udział w zeszłorocznych mistrzostwach świata. Dysponujemy młodym składem, szczególnie w drugiej linii. Naszą siłą jest za to silna defensywa, bramkarze i bardzo doświadczeni skrzydłowi. Wchodzimy w turniej w dobrych nastrojach - zapowiada Lindgren.

Na pierwszy ogień pójdą Słoweńcy. W przeciwieństwie do Szwedów, podopieczni Veselina Vujovicia mają kim straszyć w drugiej linii. - Podobnie jak wszystkie bałkańskie zespoły są świetni technicznie. Wielu Słoweńców występuje w najlepszych ligach kontynentu. Mają dwóch liderów na środku, Urosa Zormana i Deana Bombaca. Musimy spisać się w obronie, by wyłączyć ich z gry. Ważne, by przechwytywać piłki i uruchamiać skrzydłowych w kontrze - zaznacza szwedzki szkoleniowiec.

https://twitter.com/gorczynski_m " class="twitter-follow-button" data-show-count="false" data-lang="pl" data-size="large">Obserwuj @gorczynski_m

Czy Szwedzi awansują do drugiej rundy EHF Euro 2016?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×