Sensacja w Gdańsku. Pierwsze punkty KPR-u Jelenia Góra

Do ogromnej niespodzianki doszło w Gdańsku. Miejscowy AZS Łączpol AWFiS przegrał z outsiderem tabeli - KPR-em Jelenia Góra 26:31. Było to pierwsze zwycięstwo zespołu z południa Polski w tym sezonie PGNiG Superligi kobiet.

Michał Gałęzewski

Początek spotkania nie zwiastował niespodzianki. Do 7. minuty AZS Łączpol AWFiS Gdańsk prowadził 4:1, a wynik mógł być wyższy - gdańszczanki nie wykorzystały dwóch karnych. Później jednak do głosu doszedł KPR. Szczypiornistki z Jeleniej Góry rzucili pięć bramek z rzędu.

Gdańszczanki popełniały sporo błędów własnych i nie potrafiły powstrzymać ostatniego zespołu ligi. Na minutę przed przerwą po rzucie Justyny Fijałkowskiej na tablicy wyników widniał rezultat 9:13. Dwie ostatnie bramki w I połowie rzuciły gospodynie.

Od pierwszych akcji w drugiej połowie znakomicie grały szczypiornistki z Jeleniej Góry. Gdy w 42. minucie trafiła Joanna Załoga, KPR prowadził już 22:14! Co prawda Akademiczki zdołały jeszcze zmniejszyć stratę do czterech trafień i miały 11 minut na odrobienie straty, jednak nie zdołały odmienić losów meczu.

Do końca obie drużyny grały bramka za bramkę. Gdy AZS Łączpol AWFiS był bliski zmniejszenia strat, momentalnie ripostowała Aleksandra Uzar. Mecz zakończył się wynikiem 26:31. To pierwsze zwycięstwo jeleniogórzanek w tym sezonie.

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - KPR Jelenia Góra 26:31 (11:13)

AZS Łączpol AWFiS: Dobrowolska, Obrębalska - Siódmiak 8, Pasternak 6, Stachowska 4, Mazurek 3, Lipska 3, Pesel 1, Ciura 1 oraz Kwiatkowska, Karwecka, Skonieczna, Tomczyk.