Pogoń Baltica bezlitosna dla Piotrcovii

Nie było niespodzianki w spotkaniu 15. kolejki żeńskiej Superligi pomiędzy Piotrcovią i Pogonią Baltica Szczecin. Przyjezdne od początku meczu uzyskały wyraźną przewagę i wygrały aż 30:18.

Michał Ostafijczuk

O pierwszym kwadransie spotkania gospodynie będą chciały jak najszybciej zapomnieć. Piotrkowianki zupełnie nie przypominały zespołu, który w styczniu wygrał trzy ligowe mecze. Podopieczne Michał Pastuszki popełniały błąd za błędem, a Pogoń Baltica bezlitośnie to wykorzystywała. Znakomicie w pierwszej połowie spisywała się Małgorzata Stasiak, która tylko w pierwszej połowie pokonała piotrkowskie bramkarki aż sześć razy. Do szatni szczecinianki zeszły aż dziewięciobramkową przewagą - 17:8.

Pierwsze minuty po przerwie dały kibicom Piotrcovii cień nadziei na to, że w tym meczu można jeszcze powalczyć. Gospodynie rzuciły trzy gole i w 34. minucie przegrywały 11:17. Był to jednak tak zwany łabędzi śpiew piotrkowianek. Pogoń Baltica znów złapała swój rytm i na kwadrans przed końcem spotkania prowadziła różnicą dziesięciu trafień - 22:12. W końcówce szkoleniowiec gości Adrian Struzik dokonał kilku zmian w składzie swojej drużyny, ale nie zmieniło to oblicza spotkania. Wręcz przeciwnie - Pogoń Baltica wygrała 30:18.

- Ewidentnie nie leży nam ten zespół. W Szczecinie przegraliśmy wysoko i taka sama sytuacja miała miejsce dzisiaj. Ten mecz się odbył i to tyle. Trochę we znaki dały się poprzednie cztery mecze w systemie środa-sobota. Znamy swoje miejsce w szeregu, musielibyśmy zagrać kosmiczny mecz aby powalczyć z Pogonią - powiedział po spotkaniu szkoleniowiec Piotrcovii.

Piotrcovia Piotrków Trybunalski  - Pogoń Baltica Szczecin 18:30 (8:17)

MKS Piotrcovia: Sarnecka, Jurkowska, Opelt - Sobińska, Kucharska 4, Matyja 1, Szymańska 1, Kopertowska 4, Wawrzynowska, Wypych 3/1, Szafnicka 5/1, Piecaba, Ivanović.