Duńska maszyna się rozkręca. "Jako zespół funkcjonujemy coraz lepiej"

Reprezentacja Danii z meczu na mecz prezentuje się coraz lepiej podczas mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych. W ostatnim spotkaniu fazy grupowej w Gdańsku Duńczycy pewnie wygrali z Węgrami.

Michał Gałęzewski
WP SportoweFakty / Michał Domnik

Duńczycy z kompletem zwycięstw zakończyli rozgrywki w grupie D. W Ergo Arenie aktualni wicemistrzowie Europy byli wspierani przez kilka tysięcy kibiców. Najpierw pokonali Rosję 31:25, następnie wygrali z Czarnogórą 30:28, a w środę zwyciężyli z Węgrami 30:22, już w pierwszej połowie wychodząc na ośmiobramkowe prowadzenie.

Po spotkaniu zadowolenia nie kryli zawodnicy reprezentacji Danii. - Gratuluję Węgrom meczu. Jestem dumny z naszej drużyny. Graliśmy bardzo dobrze przez 60 minut. Byliśmy skoncentrowani na taktyce i to powód naszego zwycięstwa. Jestem dumny z zespołu - powiedział Jesper Noddesbo.

Gudmundur Gudmundsson podkreślił świetną grę w obronie. - Jestem oczywiście zadowolony ze zwycięstwa. Graliśmy świetnie w ataku i w obronie. Defensywa szczególnie w I połowie była bardzo dobra i wychodziły z tego kontrataki - przypomniał szkoleniowiec rodem z Islandii.

Przed drugą rundą Dania jest w komfortowej sytuacji. - Dla nas to bardzo ważne, że zdobyliśmy kolejne dwa punkty. Teraz rundę finałową zaczniemy z dorobkiem czterech punktów. Jako zespół funkcjonujemy coraz lepiej. Dajemy z siebie wszystko i to samo zapowiadam przed kolejnym meczem - dodał Gudmundsson.

Karol Bielecki: koncentrujmy się na wygranych, a nie na półfinale
Czy reprezentacja Danii zdobędzie medal na EHF Euro 2016?