Zdecydowała druga połowa - relacja z meczu Piotrcovia - SPR Asseco BS Lublin

Komplet widzów oglądał mecz na szczycie ekstraklasy piłki ręcznej kobiet pomiędzy liderem a wiceliderem tabeli. Piotrcovia, która wielokrotnie pokonywała we własnej hali SPR (dawniej Montex) miała nadzieję na kolejne zdobycze punktowe.

Artur Wolski

SPR przystąpił do meczu bez Aukse Rukaite i Edyty Malczewskiej , z kolei w zespole gospodarzy po raz kolejny na boisku nie pojawiła się Hanna Strzałkowska . Mimo to biorąc pod uwagę potencjał obu zespołów wydawało się, że wygrana SPR-u jest pewna.

Tymczasem pierwsza połowa przebiegała pod dyktando piotrkowianek. Liderki grały wyjątkowo słabo i to zarówno w obronie jak i ataku. Piotrcovia zaczęła z wysokiego "C". W 5 minucie było niespodziewanie 4:1. Wtedy to trener Edward Jankowski wziął czas. Ostre słowa szkoleniowca SPR podziałały na lublinianki. Kolejne dwie bramki zostały zaliczone na konto liderek. Piotrkowianki nie dawały jednak za wygraną i trwała wyrównana walka. Wtedy to Sabina Włodek rzuciła 8 bramkę dla swoje drużyny (7:8). Wydawało się, że teraz liderki pójdą za ciosem. Mecz był jednak wyrównany tylko do 25 minuty. Ostatnie 400 sekund należało do Piotrcovii. Gospodynie grały jak w transie, a SPR tylko pomagał piotrkowiankom w osiągnięciu jak najlepszego rezultatu. Pierwsza połowa zakończyła się sensacyjnym wynikiem 15:11 .

Mistrzynie Polski musiały usłyszeć wiele cierpkich słów od swojego trenera, bo po zmianie stron zagrały zdecydowanie lepiej. W 36 minucie wyszły na prowadzenie 16:15 i nie oddały go do końca spotkania. Piotrkowianki próbowały nawiązać walkę, ale było to możliwe tylko do 40 minuty. SPR zaczął grać konsekwentnie w obronie, w bramce świetnie spisywała się Małgorzata Sadowska , która zastąpiła Magdalenę Chemicz, a w polu szalały Sabina Włodek i Małgorzata Majerek . Ostatecznie zgodnie z przewidywaniami Piotrcovia uległa SPR Asseco Lublin 21:30. W odniesieniu zwycięstwa liderkom pomogła Kristina Repelewska , która jeszcze w ubiegłym sezonie była podstawową zawodniczką piotrkowskiego zespołu.

Piotrcovia - SPR Asseco BS Lublin 21:30 (15:11)

Piotrcovia: Kowalczyk, Skura - Mijas - 1, Barylska - 2 , Chudzik - 3 , Kornacka - 3 , Polenz - 8, Podrygała - 4, Wypych, Szafnicka, Szczecina, Owczarek, Krzysztoszek.

SPR: Chemicz, Sadowska - Malczewska - 4, Włodek - 8, Damięcka - 3, Rola - 1, Majerek - 7, Marzec - 1, Łabul, Repelewska - 4, Puchacz - 2, Skrzyniarz.