EHF Euro 2016: Wadim Bogdanow poza kadrą reprezentacji Rosji

Wadim Bogdanow, bramkarz reprezentacji Rosji i KS Azotów Puławy, znalazł się poza kadrą na środowy mecz z Hiszpanią. Jego miejsce w składzie Sbornej zajął Dmitrij Pawlienko.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

29-latek formą na EHF Euro 2016 nie zachwycił. W pięciu dotychczasowych meczach Bogdanow spędził na parkiecie raptem 54 minuty, od początku turnieju pozostając w cieniu rewelacyjnego Wiktora Kirejewa. Z 39 rzutów Bogdanow odbił raptem osiem, co dało mu 21-procentową skuteczność interwencji.

Jego miejsce w zespole zajął urodzony na Ukrainie 24-letni Dmitrij Pawlienko. Młody golkiper Czechowskich Niedźwiedzi rozegrał dotychczas w reprezentacji zaledwie sześć meczów.

To pierwsza zmiana w składzie w składzie Sbornej na EHF Euro 2016. Każda drużyna ma prawo dokonać trzy korekty w kadrze w trakcie trwania turnieju.

Rosjanie przed ostatnią serią spotkań fazy głównej zajmują 4. miejsce w tabeli Grupy II. Zespół Dmitrija Torgowanowa w środę zmierzy się z Hiszpanią i jeśli chce utrzymać swą lokatę (i tym samym zapewnić sobie udział w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich), nie może przegrać.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×