Norwegia - Niemcy. Kent Robin Tonnesen: Utrzymać pozytywną energię

Norwegia po emocjonującym meczu przegrała z Niemcami półfinał mistrzostw Europy (33:34). - Musimy utrzymać pozytywną energię i wygrać walkę o brąz - mówi rozgrywający, Robin Kent Tonnesen.

Kamil Kołsut
Kent Robin Tonnesen WP SportoweFakty / Roksana Bibiela / Na zdjęciu: Kent Robin Tonnesen

Losy awansu do finału ważyły się do ostatnich sekund. - Moim zdaniem kluczowa była końcówka drugiej połowy, w której właściwie przez cały czas prowadziliśmy, ale nie zdołaliśmy tego utrzymać i pozwoliliśmy rywalom doprowadzić do dogrywki - przyznaje Tonnesen w rozmowie z WP SportoweFakty.

Niemcy, podobnie jak Norwegowie, są rewelacją turnieju. - To bardzo dobry zespół, który ma wielu młodych, utalentowanych zawodników. Grają naprawdę fajną piłkę ręczną. To, że walczą o medale, absolutnie mnie nie dziwi - mówi Norweg.

Jego drużynę czeka gra o brąz. - Zrobimy wszystko, żeby zwyciężyć - deklaruje Tonnesen. - Trzeba dobrze przygotować się do walki o trzecie miejsce. Gramy podczas tego turnieju dobry handball. Musimy utrzymać naszą pozytywną energię do niedzielnego meczu.