Wysoka porażka ŚKPR-u. MKS Poznań potrenował na Dolnym Śląsku rzuty karne

Ważny mecz dla układu w dole tabeli grupy A I ligi odbył się w Świdnicy. Po wygranej w Gdańsku, miejscowy ŚKPR liczył na kolejny komplet punktów, ale cała zdobycz pojechała do Poznania. MKS wygrał pierwszy raz od siedmiu kolejek.

Przemysław Grzyb

Podopieczni Domana Leitgebera zwyciężyli 32:22 (16:11) i przybliżyli się do utrzymania na zapleczu PGNiG Superligi. Goście wygrali wysoko, ale aż tak łatwo nie było. Punkty zdobyte w Świdnicy okupili siniakami i drobnymi urazami - momentami bezsilni gospodarze wszelkimi możliwymi sposobami próbowali uprzykrzyć im życie.

Sam mecz miał przedziwny przebieg. Miejscowi rozpoczęli od prowadzenia 2:1, ale, jak się później okazało, była to jedyna taka sytuacja. Kolejne minuty to prawdziwa nawałnica poznaniaków, którzy bezlitośnie wykorzystywali każde potknięcie świdnickiej drużyny. Przewaga przyjezdnych rosła błyskawicznie: 5:3, 8:3, 12:3 i 14:4 w 21. minucie! W tym okresie poznaniacy wykorzystali aż osiem (!) rzutów karnych. Ich liczba i łatwość, z jaką były dyktowane przez parę arbitrów z Ozimka, mogła zastanawiać, ale trudno w tym elemencie upatrywać jedynych przyczyn porażki gospodarzy.

W sumie w całym meczu MKS dostał aż dziesięć siódemek. Dziewięć razy zamienił je na gole Maciej Tokaj. Grad karnych w pierwszych minutach mocno deprymował i denerwował świdniczan. Najbardziej poniosło Christiana Motylewskiego, który w 19. minucie za słowną obrazę sędziego obejrzał czerwoną kartkę i będzie musiał pauzować w co najmniej jednym spotkaniu.

Mimo fatalnego początku Szare Wilki potrafiły jeszcze zebrać się do walki i do przerwy zmniejszyły straty do pięciu bramek (11:16). Po zmianie stron zrobiło się jeszcze 12:16 i 17:21, ale ostatnie dwadzieścia minut to znów zdecydowana dominacja poznaniaków, którzy wygrali ostatecznie różnicą dziesięciu trafień.

ŚKPR Świdnica - MKS Poznań 22:32 (11:16)

Przebieg meczu: 5' 2:1, 10' 3:5, 15' 3:10, 20' 4:13, 25' 7:14, 30' 11:16, 35' 14:20, 40' 17:21, 45' 18:26, 50' 18:29, 30' 20:30, 60' 22:32
ŚKPR: Wasilewicz, Bajkiewicz – Piędziak 6, D. Kijek 5, K. Rogaczewski 4, W. Makowiejew 3, P. Rogaczewski 3, Chaber 1, Bieżyński, Grochowski, Jarząbek, Yefimenko, Dziwiński, Dębowczyk
Kary: 16 minut
Karne: 3/3
MKS Poznań: Zarzycki, Góral – Tokaj 12, Leder 6, Pacała 3, Pochopień 3, Narożny 2, Bartłomiejczyk 2, Grycman 1, Bekisz 1, Niedzielak 1, Witucki 1Żochowski, Kasperczak, Klopsteg
Kary: MKS 10 minut
Karne:MKS 10/9