KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Zmiany w sztabie PGE Stali. Jednoróg dyrektorem, dwóch nowych trenerów

Łukasz Rybak i Tomasz Sondej - dwóch młodych trenerów z Mielca dołączyło do sztabu PGE Stali Mielec. Obaj wspomogą Tadeusza Jednoroga, który pozostał pierwszym szkoleniowcem zespołu, ale będzie też pełnił funkcję dyrektora sportowego.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

- To wszystko przemyślane i zaplanowane ruchy - wyjaśnia prezes PGE Stali, Grzegorz Maj. - Ciężko oczekiwać, by trener Jednoróg przygotowywał się do każdego meczu, poświęcał temu sto procent, prowadził treningi dwa razy dziennie, do tego jeszcze układał plany transferowe i rozmawiał z zawodnikami. Stąd decyzja o wzmocnieniu sztabu - dodaje.

Jednoróg oprócz prowadzenia zespołu, będzie odpowiadał za sprawy transferowe, rozwój sportowy drużyny oraz strategię szkolenia. Rybak i Sondej pomogą doświadczonemu szkoleniowcowi m.in. w prowadzeniu treningów. Obaj zajmowali się dotychczas juniorskimi i młodzieżowymi zespołami Stali. W weekend pojechali już z zespołem na mecz do Lubina.

- Przez ostatnie lata sztab klubu wyglądał tak, że trener nie miał asystentów. Oprócz tego, że cały czas skupiamy się na obecnym sezonie, to musimy patrzeć już na kolejne rozgrywki. Dlatego też podjąłem decyzję, by klub do zmian, jakie zachodzą w polskiej piłce, przygotował się profesjonalnie - wyjaśnia Maj.

- Chcemy skorzystać z naszych mieleckich doświadczeń. Łukasz i Tomasz to nasi bardzo dobrzy trenerzy juniorscy. Chcemy, by oni na tym skorzystali, by wkrótce zrobili licencję pierwszych trenerów i się rozwijali - dodaje prezes PGE Stali.

Rybak, wychowanek Stali, w przeszłości był zawodnikiem m.in. Stalproduktu BKS Bochnia (w barwach którego występował w I lidze) oraz II-ligowej Juvenii Rzeszów. Wraz z Sondejem prowadzi grupy juniora, juniora młodszego i młodzików Stali.

Zobacz wideo: Dujszebajew i Przybecki razem w kadrze? Nie mówią "nie", ale...
Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (4)
 • audia4 Zgłoś komentarz
  Do play out przystąpią 4 ostatnie drużyny, system rozgrywek każdy z każdym, mecz i rewanż spadają 2 ostatnie, natomiast 3 od końca gra baraz z 1-ligowcem .
  • Gruzin Zgłoś komentarz
   Witam. Troszkę z innej beczki, możecie mi przybliżyć zasady playout. Ile drużyn spada ile awansuje, jak wyglądają baraże. Co w przypadku gdy np. jedna z drużyn grających aktualnie w
   Czytaj całość
   superlidze nie będzie stać na rozpoczęcie gry w nowym sezonie lub drużyna z 1 ligi nie przystąpi do rozgrywek najwyższego szczebla. Z góry dzięki za odpowiedz.
   • miki Zgłoś komentarz
    Klub zaczyna wyglądać coraz bardziej profesjonalnie, ale jak topór wiszą nad nim długi z poprzednich lat. Jak uda się dojść do porozumienia z byłymi zawodnikami to jestem pewien, że w
    Czytaj całość
    perspektywie 3-4 lat uda się zbudować klub na solidnych podstawach. Niemniej jednak sprawą priorytetową musi być regulowanie zaległości finansowych, bo w innym przypadku klub zakończy działalność, a zawodnicy nigdy nie dostaną swoich pieniędzy. Myślę, że takie decyzje w składzie personalnym sztabu szkoleniowego wpłyną korzystnie na zespół. Sondej z Rybakiem charyzmatycznie prowadzili zespół w Lubinie, a zawodnicy chyba dobrze się z nimi dogadują. Cenie to co robi trener Jednoróg i pewnie myślę, że funkcja dyrektora sportowego będzie dla niego odpowiednia. Jak wiadomo za jeden duży błąd nie jest ceniony, ale w Mielcu moim zdaniem spisuje się przyzwoicie. Trudno z tego zespołu wykrzesać dużo więcej.
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×