Puchar EHF: Magdeburg nie zwalnia tempa, trzy remisy w sobotnich meczach

Zdjęcie okładkowe artykułu: East News
East News
zdjęcie autora artykułu

W sobotę rozegrane zostało aż siedem z ośmiu spotkań 3. kolejki fazy grupowe Pucharu EHF. Awans do 1/4 finału na wyciągnięcie ręki ma SC Magdeburg Andrzeja Rojewskiego, który pokonał na własnym parkiecie Fraikin BM Granollers 32:28.

Niemiecka drużyna po trzech spotkaniach ma na koncie komplet punktów i obecnie nad trzecim w tabeli ekipą Granollers ma już cztery oczka przewagi. Gladiatorzy miejsce w ćwierćfinale rozgrywek przypieczętować mogą już za tydzień. Warunkiem będzie zwycięstwo na parkiecie hiszpańskiej drużyny.

W sobotę Magdeburg do wygranej nad trzecią siłą Bauhaus Liga ASOBAL poprowadzili Robert Weber (siedem bramek) i Nemanja Zelenović (pięć trafień). Dobrze zagrali też Michael Damgaard i Marko Bezjak (po cztery gole). Andrzej Rojewski mecz zakończył bez trafienia.

W drugim meczu grupy A AaB Aalborg Handbold zremisował z Dinamo Bukareszt 28:28. Remisami zakończyły się też dwa inne sobotnie spotkania - w grupie D punktami podzieliły się CSM Bukareszt i Ystads IF (27:27), a w grupie C Saint Raphael Var HB roztrwoniło 10-bramkowe prowadzenie z Pfadi Winterthur, by zremisować 28:28.

W dobrej sytuacji przed kolejnymi spotkania są z kolei Bjerringbro-Silkeborg oraz Chambery Savoie HB. Pierwsza z tych ekip pokonała w sobotę SKA Mińsk i z sześcioma punktami przewodzi grupie C. Chambery natomiast wygrało na trudnym parkiecie w Pampelunie z Helvetią Anaitasuna i umocniło się na pozycji lidera grupy D.

3. kolejka Pucharu EHF:

Grupa A:

AaB Aalborg Handbold - Dinamo Bukareszt 28:28 (17:13) Najwięcej bramek: dla Aalborga - Christian Jensen 6, Emil Berggren 5, Chris Holm Jorgensen, Martin Larsen - po 4; dla Dinama - Ciprian Sandru 5, Marius Iulian Mocanu, Pierre Yves Ragot, Jakov Vranković - po 4.

SC Magdeburg - Fraikin BM Granollers 32:28 (16:14) Najwięcej bramek: dla Magdeburga - Robert Weber 8, Nemanja Zelenović 5, Marko Bezjak, Michael Damgaard - po 4; dla Granollers - Ferran Sole Sala 6, Adrian Figueras 5.

# Drużyna M Z R P Bramki Pkt
1 Fuechse Berlin 6 5 0 1 185:163 10
2 Saint Raphael Var HB 6 4 0 2 179:164 8
3 GOG Svendborg 6 3 0 3 187:190 6
4 RK Riko Ribnica 6 0 0 6 154:188 0

Grupa B:

Frisch Auf! Göppingen - HBC Nantes 27:26 (14:13) Najwięcej bramek: dla Frisch Auf! - Daniel Fontaine 7, Marcel Schiller 6, Tim Kneule 4; dla Nantes - Alberto Entrerrios 7, David Balaguer, Valero Rivera - po 5, Nicolas Claire 4.

# Drużyna M Z R P Bramki Pkt
1 Frisch Auf! Goeppingen 6 6 0 0 181:155 12
2 Fraikin BM Granollers 6 3 0 3 171:165 6
3 FC Porto 6 2 0 4 159:170 4
4 HC Midtjylland 6 1 0 4 155:176 2

Grupa C:

Bjerringbro-Silkeborg - SKA Mińsk 32:26 (15:14) Najwięcej bramek: dla Bjerringbro - Stefan Hundstrup 7, Sebastian Skube 6, Allan Damgaard Espersen 5; dla SKA - Aleksander Baczko, Władysław Kulesz - po 6, Artem Karałek 5.

Saint Raphael Var HB - Pfadi Winterthur 28:28 (17:7) Najwięcej bramek: dla Saint Raphael - Aurelin Abily 7, Adrien Dipanda, Miroslav Jurka - po 5, Raphael Caucheteux 4; dla Pfadi - Marcel Hess 8, Roman Sidorowicz 7, Kevin Jud 5.

# Drużyna M Z R P Bramki Pkt
1 SC Magdeburg 6 5 1 0 200:146 11
2 Grundfos Tatabanya 6 4 0 2 161:157 8
3 KIF Kolding 6 2 1 3 166:172 5
4 Maccabi Castro Tel Awiw 6 0 0 6 146:198 0

Grupa D:

CSM Bukareszt - Ystads IF 27:27 (13:11) Najwięcej bramek: dla CSM - Javier Humet Gaminde 9, Sasa Marijanac 6, TIberiu Consatantinescu 4; dla Ystads - Kim Andersson 9, Lukas Nilsson 8.

Helvetia Anaitasuna - Chambery Savoie HB 22:28 (12:14)  Najwięcej bramek: dla Helvetii - Angel Perez de Inestrosa 5, Juan Castro, Alex Costoya - po 3; dla Chambery - Timothey N'guessan 6, Damir Bicanić, Melyvn Richardson, Marko Panić - po 5.

# Drużyna M Z R P Bramki Pkt
1 THW Kiel 6 6 0 0 191:144 12
2 GOG 6 3 0 3 182:180 6
3 Fraikin BM Granollers 6 2 1 3 174:195 5
4 KS Azoty Puławy 6 0 1 5 169:197 1
Źródło artykułu: