Śląsk - Pogoń: Szczecinianie nadal walczą o ósemkę

Pogoń Szczecin odniosła we Wrocławiu bardzo ważne zwycięstwo. Podopieczni Antoniego Pareckiego wygrali z miejscowym Śląskiem 29:20.

Marcin Górczyński
WP SportoweFakty / Kuba Hajduk

Dla szczecinian spotkanie we Wrocławiu było typowym pojedynkiem za cztery punkty. Zawodnicy Pogoni Szczecin po słabej końcówce 2015 roku znacząco spadli w tabeli. By liczyć się w walce o ósemkę, musieli wygrać ze Śląskiem Wrocław.

Trener Antoni Parecki nawet nie musiał specjalnie motywować zespołu. Jego podopieczni doskonale wiedzieli, ile może kosztować ich ewentualna strata punktów z outsiderem ligi. Szczecinianie nie zlekceważyli targanego kłopotami kadrowymi Śląska i już po siedmiu minutach prowadzili 5:2. Bramkę za bramką dokładał Patryk Walczak i defensorzy z Wrocławia nie mieli pomysłu na zatrzymanie obrotowego rywali.

W podobny sposób starali się odpowiadać gospodarze, ale trzy trafienia z koła Bartosza Witkowskiego wydawały się kroplą w morzu potrzeb. Śląskowi należą się jednak brawa za ambicję. Choć w 20 minucie przegrywali już 5:12, to nie wywiesili białej flagi i po akcjach Jakuba Kuczyńskiego zdołali zmniejszyć stratę do czterech trafień.

Prowadzenie 16:11 dało Pogoni komfort na drugą część meczu. Zawodnicy trenera Pareckiego nie musieli nawet podkręcać tempa. Niezwykle skuteczny był Walczak, którego w drugiej połowie wspomógł Kirył Kniaziew. Śląsk pozwolił na odjazd bramkowy dopiero w ostatnich minutach, gdy już opadł z sił.

Prowadzeni przez niesamowitego Walczaka szczecinianie wygrali 29:20 i wciąż mają szansę na występ w fazie play-off. Śląsk z kolei tradycyjnie walczył do upadłego, ale z jednym nominalnym rozgrywającym trudno nawet marzyć o zdobyczy punktowej. Wrocławianie z dorobkiem czterech punktów zamykają tabelę i właściwie witają się z pierwszą ligą.

Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin 20:29 (11:16)

Śląsk: Prus - Koprowski 2, Łucak 5/2, Kuczyński 5, Witkowski 3, Andreou 3, Białaszek, Królikowski, Piłat, Krupa 2.