Nokaut w pierwszej połowie, pewna wygrana Zagłębia nad Ruchem

W swoim ostatnim meczu fazy zasadniczej szczypiornistki Metraco Zagłębia Lubin pewnie pokonały przed własną publicznością Ruch Chorzów. Mimo zwycięstwa Miedziowym nie udało się awansować na trzecie miejsce w tabeli.

Łukasz Wojtczak

Gospodynie błyskawicznie pokazały rywalkom, że są zdeterminowane wysoko wygrać ten pojedynek. Pierwsze minuty to istny nokaut w wykonaniu podopiecznych Bożeny Karkut. Dobra gra w obronie, poparta interwencjami Moniki Wąż, a także szybkie kontrataki, zupełnie sparaliżowały poczynania chorzowianek. Wystarczy wspomnieć, że po 8. minutach było już 7:0! Na pierwszego gola Ruch musiał czekać aż do 10. minuty, kiedy skutecznie rzut karny egzekwowała Joanna Rodak.

Tak znakomity początek Zagłębie spowodował, że Miedziowe mogły kontrolować przebieg wydarzeń na boisku. Niebieskie ułatwiały im zadanie, popełniając wiele błędów. Wśród lubinianek nie do zatrzymania w drugiej linii była Joanna Obrusiewicz, bardzo śmiało poczynały sobie skrzydłowe. O ile przyjezdne jeszcze przed przerwą nieco poprawiły skuteczność w ataku - głównie za sprawą Lidii Żakowskiej i Karoliny Jasinowskiej, o tyle obrona kompletnie zawodziła.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Wysoka przewaga dawała lubiniankom spory komfort. W dalszym ciągu świetnie radziła sobie Monika Wąż, która dodatkowo odbierała chęć do gry przyjezdnym, a także MVP spotkania Joanna Obrusiewicz. Kolejne przerwy, o które prosiła trener Krystyna Wasiuk, nie były w stanie już nic zmienić. Na kwadrans przed końcem było 26:16.

W końcowych fragmentach meczu nie było wielkich emocji. W szeregach Miedziowych szansę gry dostały zmienniczki. Mimo to Ruch nie potrafił się podnieść po druzgocącym początku spotkania, który ustawił całe zawody. Zagłębie liczyło, że dzięki dwóm punktom być może awansuje na trzecie miejsce w tabeli, ale uniemożliwił to triumf Startu Elbląg w Gdańsku.

Metraco Zagłębie Lubin - KPR Ruch Chorzów 33:21 (19:11)

Zagłębie: Wąż, Chojnacka, Powaga - Robótka, Załęczna 4, Semeniuk, Obrusiewicz 10, Paluch, Premović 8, Lalewicz 1, Wiertelak 3, Walczak, Marić 2, Jochymek 3, Milojević 2.