Francja: Sensacja w finale Pucharu Ligi, mocarze z Paryża na kolanach!

W finałowym spotkaniu turnieju Final Four Pucharu Ligi francuskiej piłkarzy ręcznych Montpellier Agglomeration HB sprawiło sensację, pokonując faworyzowane Paris Saint-Germain HB 31:26.

Tomasz Rosiński
Thierry Omeyer WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Thierry Omeyer

Takiego rozstrzygnięcia nie spodziewał się chyba nikt! Ekipa z Montpellier nie przestraszyła się mającego mocarstwowe plany PSG z Mikkelem Hansenem, Nikolą Karabaticiem oraz Thierrym Omeyerem na czele i sięgnęła po trofeum.

Już sam początek pojedynku zapowiadał się, że paryżanie, którzy wygrali dwie poprzednie edycje tych zmagań, mogą mieć problemy w starciu z Diego Simonetem i spółką (5:1 w 8. minucie). Niezbyt skutecznie grał Hansen, a także jego klubowi koledzy, co przełożyło się na wynik do przerwy (15:13).

Wydawało się, że po zmianie strom zespół z Paryża wrzuci wyższy bieg i będzie w stanie odwrócić losy rywalizacji, lecz tak się nie stało. Praktycznie zwycięstwo Montpellier Agglomeration HB ani przez moment nie było zagrożone, zaś tym samym wywalczyło ono dziewiąty Puchar Ligi francuskiej w swojej historii.