Misiewicz show! SPR wygrywa z Olimpem

W meczu 19. kolejki I ligi grupy B SPR Tarnów pokonał przed własną publicznością Olimp Grodków 29:24 (12:11). Bohaterem spotkania był skrzydłowy SPR-u - Damian Misiewicz, który zdobył 13 bramek.

Piotr Sądowicz

Początek spotkania należał do Daniela Dutki, który w 7. minucie miał na swoim koncie już trzy trafienia przy wyniku 4:2 dla SPR-u. Chwilę później inicjatywę przejęli goście. Po bramkach Pawła Chmiela i Bogumiła Barana prowadzili 8:6, a następnie 11:9. Tuż przed przerwą gospodarze zdołali doprowadzić do remisu, a w ostatniej minucie pierwszej połowy wyszli na prowadzenie.

Druga część gry to wymiana ciosów pomiędzy oboma zespołami. Między 37. a 40. minutą tarnowianie zdobyli cztery gole z rzędu i zaczęli kontrolować przebieg gry. Kolejne akcje skutecznie wykorzystywali Emilian Jewuła, Jakub Kowalik i Damian Misiewicz, który został najlepszym strzelcem tego pojedynku.

Drużyna z Tarnowa zdobyła cenne dwa punkty, które pozwoliły oddalić się jej od dolnej części tabeli.

SPR Tarnów - UKS Olimp Grodków 29:24 (12:11)

SPR: Barnaś, Ciochoń - Misiewicz 13, Dutka 6, Kowalik 5, Jewuła 2, Kubisztal 2, Nowak Ł. 1, Szatko, Sanek, Karwowski