Sparingowo: Piotrcovia lepsza od Korony Handball

Szczypiornistki korzystają z przerwy na zgrupowanie reprezentacji. W środę w Piotrkowie Trybunalskim miejscowa Piotrcovia pokonała Koronę Handball Kielce 29:26.

Michał Gałęzewski

Obie drużyny dzieli jedna klasa rozgrywkowa. Piotrcovia zajęła 7. miejsce po rundzie zasadniczej PGNiG Superligi i przygotowuje się do play-offów, natomiast Korona Handball jest wiceliderem I ligi. Mimo to zespół gości powalczył z bardziej rutynowanymi rywalkami.

Do przerwy przewagę zyskały gospodynie, które prowadziły 17:12. Później drużyna z Kielc dzięki ambitnej walce zmniejszyła stratę z pierwszej połowy. Ostatecznie sparing zakończył się zwycięstwem Piotrcovii 29:26.

- Był to fajny sparing dla obu ekip. W przerwie między meczami mieliśmy okazję zagrać z przeciwnikiem z PGNiG Superligi. Piotrkowianki również miały okazję zagrać na wysokim poziomie z rywalem z niższej ligi - powiedział Tomasz Popowicz, trener Korony Handball.

Piotrcovia Piotrków Trybunalski - Korona Handball Kielce 29:26 (17:12)