KSZO - Piotrkowianin: Połowa dla każdego, ale to lider zainkasował komplet punktów

Dzielnie walczyli szczypiorniści KSZO Odlewni z liderem rozgrywek Piotrkowianinem, jednak ulegli faworytowi pojedynku mimo, że do przerwy prowadzili jednym golem.

Anna Soboń
Anna Soboń

Wynik spotkania otworzyli goście, dla których po kontrze trafił Mateusz Góralski. Ostrowczanie mogli wyrównać, ale przy karnym pomylił się Witalij Kożeniewski. Po pięciu minutach lider nadal był na prowadzeniu 2:1. Szybko wyrównał jednak Paweł Kwiatkowski. Dwie kolejne akcje sprawiły, że to gospodarze zaczęli dochodzić do głosu i po trafieniach Dmitrija Afanasjewa i Macieja Jeżyny KSZO prowadził dwoma golami (4:2). Wyrównana walka toczyła się z obu stron, ale po kwadransie gry po strzale Afanasjewa ekipa gospodarzy miała minimalną przewagę nad liderem rozgrywek (8:7). Pięć minut później na tablicy wyników był remis po indywidualnej kontrze Afanasjewa (10:10). Do przerwy drużyna z hutniczego miasta wypracowała sobie skromną przewagę jednego gola, a wynik ustalił Adam Pacześny, który trafił do bramki gospodarzy na sekundę przed syreną oznajmiającą przerwę (16:15).

Chwilę po rozpoczęciu drugiej odsłony do bramki KSZO trafił Pacześny, który dał Piotrkowianinowi remis po 16. Dwadzieścia minut przed ostatnią syreną rywale pomarańczowo-czarnych wyszli na prowadzenie i szkoleniowiec KSZO - Aleksander Malinowski - poprosił o czas. Na niewiele się to jednak zdało, bo do głosu doszli już rywale, którzy uzyskiwali coraz większy dystans (18:23). Na dziesięć minut przed końcem meczu KSZO miał już stratę trzech bramek do oponentów (22:25) i nic nie zapowiadało, by to miało się zmienić, choć ostrowczanie walczyli bardzo ambitnie i starali się zmniejszyć dystans do gości. Uzyskana zaliczka wystarczyła jednak, by to Piotrkowianin zwyciężył w hutniczym mieście 30:24, a rywalizacje celnym rzutem zakończył Filip Surosz.

KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 24:30 (16:15)

KSZO: Szewczyk, Piątkowski – Kożeniewski 1, Jeżyna 2, Fugiel 2, Sękowski 3, Bajwoluk 2, Afanasjew 6, Kwiatkowski 1, Wojkowski 6, Kalita 1.

Karne: 1/2 .
Kary: 10 min.

Piotrkowianin: Procho, Banisz – Mróz 4, Zinchuk 5, Woynowski 3, Iskra 1, Chełmiński, Pakulski 1, Swat 3, Góralski 4, Cichocki, Surosz 5, Szczukocki, Pożarek 1, Pacześny 3.