PP: MKS Selgros - Start: Elblążanki za burtą, MKS Selgros w półfinale

W rewanżowym spotkaniu ćwierćfinałowym Pucharu Polski szczypiornistek, mistrz kraju, MKS Selgros Lublin, pokonał Start Elbląg i awansował do Final Four.

Tomasz Rosiński

Lublinianki pragnęły przed własną publicznością zapewnić sobie przepustkę do kolejnej rundy PP, zaś Start chciał obronić skromną zaliczkę (31:30), którą wywalczył w Elblągu.

MKS dobrze rozpoczął środową rywalizację i w 6. minucie objął prowadzenie 4:2 po skutecznym rzucie w wykonaniu Marty Gęgi. Z czasem przebudziły się przyjezdne, które najpierw doprowadziły do remisu 5:5 za sprawą Magdaleny Szopińskiej, by w 17. minucie odskoczyć aż na cztery bramki (5:9).

Taki obrót spraw nie podłamał gospodyń, które zaczęły lepiej grać w defensywie, dzięki czemu mogły wyprowadzać skuteczne kontrataki (11:11 w 25. minucie). Alesia Migdaliowa oraz spółka były na fali i końcówkę pierwszej połowy rozstrzygnęły na swoją korzyść (15:13).

Po zmianie stron odważnie poczynała sobie elbląska ekipa, w której szeregach brylowała Ewa Andrzejewska wspierana przez Aleksandrę Jędrzejczyk i Sylwię Lisewską (18:18 w 40. minucie).

W ważnym momencie doświadczony lubelski zespół był w stanie wypracować sobie trzy trafienia przewagi (21:18), po czym starał się kontrolować boiskowe wydarzenia. Ostatecznie podopieczne Sabiny Włodek już nie dały się dogonić i pokonały Start Elbląg 27:24, awansując do 1/2 finału Pucharu Polski.

MKS Selgros Lublin - Start Elbląg 27:24 (15:13)

MKS Selgros Lublin: Gawlik, Dżukiewa - Bijan 1, Quintino 4, Kocela 2, Rola 1, Gęga 6, Repelewska 4, Kozimur, Drabik 1, Skrzyniarz 1, Charzyńska 1, Szarawaga 2, Migdaliowa 4.
Karne: 1/3.
Kary: 6 min. (Drabik - 2 min., Repelewska - 2 min., Migdaliowa - 2 min.).

Start Elbląg: Szywierska, Warywoda - Dankowska 2, Hawryszko, Waga, Jędrzejczyk 4, Matuszczyk 3, Kwiecińska, Szopińska 1, Gerej, Lisewska 5, Andrzejewska 7, Muchocka 2.
Karne: 1/1.
Kary: 2 min. (Andrzejewska - 2 min.).

Kary: MKS Selgros Lublin - 6 min. (Drabik - 2 min., Repelewska - 2 min., Migdaliowa - 2 min.); Start Elbląg - 2 min. (Andrzejewska - 2 min.).

Sędziowały: Agnieszka Skowronek i Joanna Brehmer (Katowice).

W pierwszym meczu: 31-30 dla Startu Elbląg.
Awans: MKS Selgros Lublin.

Źródło: WP SportoweFakty

Czy uważasz, że MKS Selgros Lublin zagra w finale Pucharu Polski kobiet?